Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

18 kwietnia 2024

Złoto i czerwień w kraju Samurajów, czyli Japonia jesienią. Dlaczego warto?

Złoto i czerwień w kraju Samurajów, czyli Japonia jesienią. Dlaczego warto?

Każdy, kto marzy o niezapomnianych wakacjach jesienią, powinien wybrać się na wczasy do Japonii. Ta kolorowa kraina nowoczesności, Samurajów i Gejsz pod koniec roku przyciąga niezwykłą paletą kolorów – od złota szafranu, po wszelkie odcienie rdzy i miedzi. Na takim tle doskonale prezentują się nie tylko tajemnicze świątynie i carskie budowle, ale także drapacze chmur w metropoliach.

Niezapomniane wczasy w Japonii

Japonia to nieoczywisty kierunek wakacji. Z pewnością jest to doskonały wybór dla podróżników, którzy lubią poznawać odległe zakątki świata poza utartymi szlakami. Wycieczka objazdowa po Japonii (dostępna np. tutaj: https://r.pl/japonia)to gwarancja pięknych wspomnień i wielu przygód. Kraj słynie bowiem z kontrastów: przywiązania do tradycji, ale także nowoczesności, która przejawia się w ekscentrycznej kulturze i kosmopolitycznych metropoliach.

Jednocześnie Japonia to także spektakularna przyroda, której można dozna zarówno w przytulnych ogrodach, jak i w licznych parkach. Ponad 70 proc. powierzchni kraju zajmują tereny górzyste i porośnięte lasami. Krajobraz Japonii to także zielone i lodowcowe doliny, rwące rzeki z wodospadami, gorące źródła i plaże.

Wakacje w Japonii jesienią

Choć o Japonii często mówi się, że jest Krajem Kwitnącej Wiśni, to nie oznacza, że warto odwiedzić ją tylko wiosną. Średnie temperatury w Japonii w październiku sięgają 19 stopni, a pogoda sprzyja zwiedzaniu i poznawaniu uroków Azji. Przed wyjazdem warto jednak odrobinę się przygotować i przynajmniej zaznajomić z kulturą kraju. Japończycy bardzo cenią sobie swoje zwyczaje i dobrze jest wiedzieć, jak się zachowywać, by nie odczuć zbyt silnego zderzenia z odmienną kulturą. Wskazówki o tym, jak przygotować się do pierwszego wyjazdu na wakacje do Japonii można znaleźć tutaj: https://r.pl/blog/pierwszy-wyjazd-do-japonii. Co zatem warto zobaczyć na wczasach w Japonii?

W sercu światowej metropolii

Zwiedzanie warto zacząć od nowoczesnej i różnorodnej stolicy Japonii. Tokio to z jednej strony najruchliwsze miasto świata, krzykliwe neony, tysiące ludzi i drapacze chmur, a z drugiej imponujący Pałac Cesarski i ciche ogrody, w których można znaleźć wytchnienie i spokój. Będąc w Tokio, można także podziwiać tradycyjne świątynie buddyjskie, w tym najczęściej odwiedzaną w kraju – Senso-ji, która pochodzi z VII w.

Z wizytą w dzielnicy Gejsz

Chcąc zobaczyć tradycyjne oblicze Japonii, trzeba odwiedzić Kioto. Kulturę japońską można poznać tu m.in., odwiedzając surowy pałac cesarski czy zamek – siedzibę szoguna. W mieście znajdują się także dzielnice z tradycyjnymi, japońskimi zabudowaniami i shintoistycznymi budowlami. Trzeba odwiedzić tu także imponujący, największy na świecie drewniany budynek Todaiji oraz Shosoin – skarbiec z VII w.

Do największych atrakcji Kioto należy także Gion, dzielnica gejsz, gdzie na ulicach można podziwiać kolorowe, jedwabne stroje, charakterystyczne fryzury i makijaże gejsz, które na stałe wpisały się w kulturę Japonii. Warto wstąpić tam do tradycyjnej herbaciarni, gdzie obsługą zajmują się gejsze.

Futurystyczna Osaka

Obowiązkowym punktem do odwiedzenia podczas wakacji w Japonii jest także Osaka, trzecie co do wielkości, największe miasto w kraju. To właśnie tutaj można zobaczyć wszystko, co kojarzy się z futurystycznymi metropoliami Azji. Mowa o olbrzymich jaskrawych reklamach na ekranach, kolorowych neonach, a także ogromnych centrach rozrywkowych i handlowych.

Osaka to jednak nie tylko wielkomiejski zgiełk, ale także pola ryżowe, brokatowy zamek, który wyróżnia się białymi murami, złotymi zdobieniami i zielonym dachem, a także unikalne Universal Studios Japan. Więcej informacji o atrakcjach Japonii i wycieczkach do tego kraju można znaleźć na R.pl.

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.