Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

18 czerwca 2024

Znajdź kurtkę na jesień dla siebie – kurtki damskie na sezon przejściowy 2019

Moda to zmienne zjawisko. Nowe pomysły projektantów pojawiają się praktycznie co sezon. Niektórzy z nas za punkt honoru uważają jak najbardziej trendy ubiór. Niektórzy zaś – inwestują w klasyczne elementy stroju i mniej chętnie odwiedzają stacjonarne czy wirtualne sklepy odzieżowe, nie widząc potrzeby ciągłego odświeżania zawartości swojej szafy.

Często też można spotkać się z narzekaniami, że zakupy odzieżowe to duże obciążenie dla domowego budżetu. Jak wybrnąć z tego impasu? Odpowiedzią może być propozycja, z jaką wychodzą modne, ale niedrogie polskie sklepy online. Oferta jest rozbudowana, trendy i co najważniejsze – utrzymana w rozsądnych cenach. Takie podejście do zakupów cieszy się rosnącą popularnością wśród internautów, szukających dla siebie nowej odzieży.

Jesienne propozycje kurtek damskich – różnorodność jest na topie!

Jedną z istotnych kategorii produktów, których często poszukują dzisiejsi internauci, są kurtki damskie jesienne. Czym charakteryzuje się ta część kolekcji u polskich producentów? Przede wszystkim rzuca się w oczy duża różnorodność dostępnych fasonów. Możemy wybierać spośród wersji dłuższych (sięgających do połowy uda lub niżej), krótszych, jedno- lub dwustronnych. Dostępne są wersje z kapturem oraz bez niego. Kurtki dżinsowe, ramoneski, parki, bomberki… Cieplejsze i lżejsze. Faktycznie – jest w czym wybierać!

Spokojna i stonowana kolorystyka

Jeżeli mamy się pokusić o podsumowanie, i poszukać punktów wspólnych dla większości proponowanych kurtek jesiennych damskich – na pewno warto podkreślić kwestie kolorystyczne. Nie znajdziemy tutaj krzykliwych kombinacji, jaskrawych barw ani ekstrawaganckich wzorów – większość dostępnych na stronie kurtek jest jednobarwna. Dominują spokojniejsze i ciemniejsze kolory, takie jak brąz, zgaszona zieleń, granat oraz czerń. Jest to zgodne z naturalnym nastawieniem klientów sklepów odzieżowych, którzy wraz ze zbliżającą się zimą szukają nie tylko cieplejszych okryć – ale też skłaniają się ku ciemniejszym strojom.

Inne ciekawe dodatki w kroju kurtek damskich

Niezwykle modne w ostatnim czasie są pikowane kurtki jesienne damskie od Dstreet. Jest to drobny zabieg, jednak będący zawsze ciekawym urozmaiceniem. Niektóre Panie wprost nie wyobrażają sobie jesiennego okrycia bez tego detalu wykończenia.

Pod względem kroju dominują raczej wersje dopasowane lub lekko luźne. Tutaj naturalnie dużo zależy od konkretnego stylu kurtki lub płaszcza – typ taki, jak bomberka lub parka z samej definicji zawiera w sobie dużą dawkę luzu i swobody.  

Daje się również zauważyć, że dostępne propozycje często są ozdobione wieloma kieszeniami w różnych rozmiarach. Dodatkowe kieszonki na piersi lub na rękawach, rozmaicie wszyte, z suwakiem lub bez niego, spełniają nie tylko praktyczną rolę, jako wygodne schowki, lecz także są intrygującą formą ozdoby.

Dominujące rodzaje tkanin

Jeżeli zaś chodzi o materiały, mamy dużą wolność wyboru: bawełna, poliester, skóra lub zamsz – niezależnie od naszych preferencji na pewno znajdziemy dla siebie kurtkę lub płaszcz, która spełni nasze oczekiwania. Fasony płaszczy damskich, nawiązujące nieco do tradycyjnego prochowca mają często kaptur wykończony futrem. Jest to zawsze miły dla oka detal, nie mówiąc o jego praktycznej funkcji, jaką jest skuteczniejsza ochrona przed chłodem i zimnym wiatrem.

Kurtki i płaszcze, przeznaczone dla Pań, jakie możemy obecnie znaleźć u polskich dostawców, to opcja co najmniej warta rozważenia. Podczas kompletowania nowej garderoby na jesienno-zimowy sezon w tym roku nie należy pomijać wspomnianego sklepu online.

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.