Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

18 maja 2024

Urządzamy akwarium. Jak się do tego przygotować?

Akwaryści doskonale wiedzą, co oznacza przysłowie „czuć się jak ryba w wodzie”. W końcu spędzają sporo czasu na tym, żeby zapewnić rybom odpowiednie warunki do życia. Jeżeli jesteś początkującym akwarystą i poszukujesz praktycznych rozwiązań, ten tekst pomoże Ci zrobić swoje pierwsze akwarystyczne zakupy. Zobacz, na co zwrócić uwagę w czasie wizyty w sklepie – czy to stacjonarnym, czy też wirtualnym.

Co musisz wiedzieć, zanim założysz akwarium?

Ryby akwariowe, choć są dość nieuciążliwe, muszą mieć zapewnione dobre warunki, aby cieszyć się dobrym zdrowiem. Decydując się na założenie akwarium, należy przede wszystkim zdecydować się na ustawienie go w odpowiednim miejscu. Ryby lubią mieć zaciszne, spokojne miejsce. Warto ustawić je przy ścianie oddalonej od okna, aby nie przenikało do nich silne, ostre słońce, co ma miejsce zwłaszcza w pomieszczeniach z ekspozycją południową. Nadmiar promieni słonecznych powoduje dynamiczny wzrost glonów zanieczyszczających zbiornik. Poza wyborem miejsca pojemnika z rybami, warto rozważyć również sposób jego ustawienia. Dobrym rozwiązaniem jest gotowa szafka pod akwarium (na przykład taka https://www.plantagarden.pl/238-szafki-akwariowe), dzięki której ryby będą znajdowały się na optymalnej wysokości względem osoby patrzącej. Estetyczne wykonanie i wysoka jakość sprawiają, że szafka stanie się atrakcyjnym  i funkcjonalnym elementem całego wnętrza.

Gotowe zestawy akwariowe – co zawierają?

Początkujący akwaryści, którzy nie do końca wiedzą, co powinni nabyć mogą skorzystać z gotowych rozwiązań. Zestaw akwariowy zawiera komplet elementów niezbędnych na start. W zależności od rodzaju zestawy akwariowe mogą być wyposażone w większe lub mniejsze zbiorniki, oświetlenie led, grzałki, filtry i pompy do wody. Oczywistym jest, że tanie akwaria będą miały bardziej proste elementy, wchodzące w skład zestawu. Bogaty wybór akwariów w różnych wariantach cenowych można znaleźć na stronie internetowej https://www.plantagarden.pl/9-zestawy-akwariowe.

Akcesoria do akwarium. Po które z nich warto sięgnąć?

Wśród najchętniej wybieranych elementów znajdują się naturalne korzenie w kolorze ciemnego brązu, kamienie, żywa i sztuczna roślinność. Nadają one akwarium wyjątkowego mikroklimatu, tworząc też schroniska i zakamarki dla ryb. Akcesoria akwarystyczne można nabyć w sklepie internetowym https://www.plantagarden.pl/3-akcesoria-do-akwarium. Warto zwrócić uwagę na to, aby nie przytłoczyły one zbiornika. Nie mogą być zbyt duże, aby nie ograniczać rybom miejsca do swobodnego pływania.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx