Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

23 maja 2024

Jak przygotować się do farbowania włosów?

Włosy nie tylko czeszemy, upinamy, ale również koloryzujemy na wszelkie możliwe kolory. Jednak zarówno przed aplikowaniem farby, jak i w trakcie tego procesu, należy przestrzegać zasad zawartych w instrukcji danego produktu. Więc jak przygotować się do farbowania włosów?

Wcześniejsze koloryzacje

Czy możemy nakładać farbę firmy Garnier, jeśli stosowaliśmy wcześniej hennę lub mieszanki mające w składzie sole metali? Otóż nie, nie powinniśmy. Przed następną koloryzacją należy odczekać, by włosy nieco odpoczęły i nie stały się szorstkie od kolejnej, innej farby. Marka Garnier zapewnia włosom odżywienie, dba o włosy przesuszone wcześniejszymi zabiegami.

Trwała, prostowanie a koloryzacja

Nie farbujemy włosów, które tego samego dnia zostały wyprostowane lub wykonano na nich zabieg trwałej. Zalecane jest odczekanie przynajmniej dwóch tygodni przed zaaplikowaniem farby. W czasie oczekiwania na koloryzację należy regularnie myć włosy, aby pozbyć się pozostałości kosmetyków, których używano podczas prostowania lub kręcenia włosów. Wśród produktów Garnier, oprócz farb, takich jak na przykład jasny opalizujący kasztan Garnier, znaleźć możemy także wszelkie szampony, odżywki czy maski do włosów, które pomogą nam przygotować się do koloryzacji.

Numery produktów

Aby ułatwić dobór farby do naszych potrzeb, stworzono uniwersalną, międzynarodową klasyfikację odcieni – od najjaśniejszych (10 – bardzo jasny blond) do najciemniejszych (1 – czerń). Jeśli włosy nie są farbowane, można sprawdzić swój naturalny odcień włosów u ich nasady. Szczególnie polecanym w ostatnim czasie jest jasny opalizujący kasztan Garnier o numerze 5.25.

Jak przygotować się do farbowania włosów?

Aby domowe farbowanie przebiegło jak najbardziej profesjonalnie, należy przygotować wszystkie akcesoria zawarte w pudełku farby, ciemny lub stary ręcznik, chusteczki oczyszczające do zmywania śladów farby z twarzy czy uszu oraz zegar do odmierzania czasu. Przed koloryzowaniem nie należy myć włosów. Farbę nakładamy na suche, nieumyte włosy, gdyż sebum, które wydziela skóra, sprawia, iż kolor utrzymuje się na włosach dłużej, a skóra nie jest narażona na niepożądane działania  farby.

Reakcje alergiczne

Testy alergiczne powinno się przeprowadzać przed każdą koloryzacją, nawet jeśli nigdy nie pojawiły się żadne reakcje niepożądane. Wrażliwość skóry wzrasta lub zmniejsza się w czasie naszego życia, dlatego alergia na niektóre składniki może wystąpić, nawet jeśli nie miała miejsca nigdy wcześniej. Jak więc przeprowadzić taki test? Należy wybrać niewielki obszar skóry, najlepiej za uchem lub na nadgarstku, na który po oczyszczeniu spirytusem lekarskim nakładamy nieznaczną ilość farby. Gdy farba wyschnie, dodajemy jej troszkę jeszcze dwa lub trzy razy i odczekujemy 48 godzin. Jeśli nie pojawią się w tym miejscu żadne zaczerwienienia czy inne reakcje alergiczne, możemy rozpocząć koloryzację. Jeśli jednak zauważymy jakieś zmiany skórne, potrzebna będzie konsultacja dermatologiczna.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx