Jak zacząć korzystać z giełdy kryptowalut BitBay?

Orientujesz się w potencjalne Bitcoina i chciałbyś mieć tę walutę w swoim wirtualnym portfelu? Nic prostszego – jednym z miejsc, gdzie możesz ją nabyć, jest giełda kryptowalut BitBay. Poznaj kroki, jakie będziesz musiał wykonać, by przeprowadzić pierwszą transakcję.

Dlaczego warto nabyć Bitcoiny na giełdzie kryptowalut?

Bitcoiny można kupić w różnych miejscach, ale jednym z najbezpieczniejszych jest giełda kryptowalut. Jest to związane m.in. z koniecznością uwierzytelnienia danych osobowych podanych przez użytkownika w momencie zakładania konta. Duża konkurencja między giełdami kryptowalutowymi, których z roku na rok działa coraz więcej, przekłada się korzystnie na jakość obsługi. Klienci uzyskują odpowiedzi na swoje pytania w krótkim czasie.

Jedną z największych i najbardziej rozpoznawalnych giełd kryptowalutowych na polskim rynku jest BitBay – działa ona od 2014 r. Swoją działalność uwiarygadnia ona licencją uzyskaną na Malcie, gdzie rynek kryptowalut jest uregulowany – tylko w ostatnim czasie w życie weszło kilka ustaw, które uregulowały działalność m.in. emitentów i spółek technologicznych. Jak można przeczytać na stronie internetowej tej giełdy, ma ona aktualnie ponad 800 tys. aktywnych użytkowników, którzy przeprowadzają 125 transakcji na minutę, w efekcie czego roczny wolumen wynosi 547 tys. Bitcoinów.

Powyższe powody nie są jedynymi, dla których warto nabyć Bitcoiny na giełdzie kryptowalut. Dla użytkowników – zwłaszcza tych, którzy traktują kupno Bitcoinów jako inwestycję – znaczenie mają również koszty. Największe giełdy kryptowalutowe, jak właśnie BitBay, proponują prowizje na relatywnie niskim, akceptowalnym dla użytkowników poziomie.

Krok pierwszy – rejestracja i weryfikacja danych osobowych

Założenie konta na BitBay jest niezwykle proste. Ta giełda kryptowalut wykorzystuje mechanizm analogiczny do tych, z których korzystają różne serwisy internetowe. Użytkownik musi wpisać swoje dane, a następnie potwierdzić chęć utworzenia konta, klikając w link aktywacyjny przesłany na adres jego skrzynki email.

W odróżnieniu od wielu giełd kryptowalut działających na rynku, BitBay wymaga od użytkowników uwierzytelnienia wpisanych w poszczególne pola danych osobowych. W jaki sposób odbywa się weryfikacja? Osoba, która stworzyła konto musi przesłać skan dowodu osobistego lub paszportu oraz dokument potwierdzający adres zamieszkania (np. rachunek za prąd, pismo z urzędu). Użytkownik, który tego nie zrobi, nie będzie miał dostępu do pełnej funkcjonalności serwisu (ekspresowych wpłat i wypłat).

BitBay dopuszcza również zakładanie kont firmowych. Inaczej mówiąc, ta giełda kryptowalut umożliwia podmiotom gospodarczym handel kryptowalutami. Podobnie jak konta użytkowników prywatnych również konta firmowe muszą przejść weryfikację – w ich przypadku potrzebne jest przedstawienie wypisu z CEIDG lub KRS.

Krok drugi – zasilenie osobistego portfela

By kupić Bitcoina (lub inne dostępne na giełdzie kryptowaluty), użytkownik musi zasilić swój portfel. Nie jest to zadanie skomplikowane – platforma została stworzona z myślą o wygodzie osób inwestujących w kryptowaluty i dlatego też jest intuicyjna w obsłudze. Po zalogowaniu się wystarczy przejść do sekcji „Portfele”, a następnie określić walutę, w jakiej nastąpi zasilenie konta. Później pozostaje już tylko wykonanie przelewu.

Indywidualny portfel można zasilić kwotami w kilku walutach. Użytkownicy z Polski nie muszą korzystać wyłącznie ze środków w złotówkach – na swoje wirtualne portfele mogą przelać m.in. dolary amerykańskie czy euro. To dobra wiadomość dla tych, którzy interesują się nie tylko kryptowalutami, ale również handlują walutami np. na giełdzie Forex.

Początkujący inwestorzy po założeniu konta nie muszą od razu przeprowadzać transakcji – mogą skorzystać z bazy materiałów edukacyjnych, w tym webinarów. Zdobywając wiedzę, będą podejmować trafniejsze decyzje inwestycyjne.

Krok trzeci – pierwsze transakcje na BitBay

Zarówno kupno, jak i sprzedaż posiadanych Bitcoinów są niezwykle proste. Tuż po zasileniu osobistego portfela inwestor może przeprowadzić pierwsze transakcje na giełdzie – wystarczy, że przejdzie do zakładki „Giełda”. Z myślą o użytkownikach, dla których liczy się czas, stworzona została opcja „Szybka transakcja”. Korzystając z niej można szybko sfinalizować kupno lub sprzedaż posiadanych kryptowalut – system automatycznie pokaże kwotę, która zostanie zaksięgowana w indywidualnym portfelu.

Giełda kryptowalut BitBay daje też użytkownikom kontrolę nad kursem, po jakim transakcja jest przeprowadzana. Temu służy opcja „Wystaw ofertę”. W jej przypadku osoba sprzedająca lub kupująca kryptowalutę samodzielnie określa kurs, jaki jest w stanie zaakceptować. To rozwiązanie pozwala przeprowadzić transakcję na korzystniejszych warunkach, ale nie zawsze natychmiast.

Przed wykonaniem pierwszej transakcji warto też zapoznać się z aktualną tabelą opłat i prowizji. Giełda kryptowalut BitBay nie pobiera opłat m.in. za założenie i wyłączenie konta. Dla inwestorów dobrą wiadomością jest, że giełda premiuje tych najbardziej aktywnych – im więcej transakcji przeprowadza użytkownik, tym mniejszą płaci prowizję.

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx