Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

22 maja 2024

Co warto mieć aby wygodnie i zdrowo się wyspać na czas pory zimowej?

pixabay.com

Oto co warto posiadać aby wygodnie i zdrowo się wyspać:

1). Kołdry na chłody:

a). pamiętajmy, aby przy zakupie kołdry na zimę, zwrócić uwagę na stopień ciepła. Najlepsza będzie kołdra ciepła lub bardzo ciepła. Na niektórych produktach pojawia się też oznaczenie – kołdra zimowa.
b). należy wiedzieć, że kołdra z pierza jest lekka i ciepła, w sam raz na zimę. Dobrze chłonie wilgoć, zadowoli więc osoby, które pocą się w nocy. Część tego rodzaju kołdr możemy prać w temperaturze do 60 stopni Celsjusza.
c). należy wiedzieć, że kołdra z wełny jest wyjątkowo ciepła. Poza tym delikatnie masuje skórę, co pozwala złagodzić dolegliwości reumatyczne.
d). należy wiedzieć, że kołdry syntetyczne są lekkie i dobre dla alergików, bowiem możemy je często prać.

2). Przyjemna pościel:

a). należy wiedzieć, że lniana dobrze chłonie wilgoć i staje się coraz bardziej delikatna w miarę upływu czasu.
b). należy wiedzieć, że bawełniana jest lekka, bardzo przyjemna w dotyku i doskonale pochłania wilgoć.
c). należy wiedzieć, że polarowa posiada podobne właściwości jak bawełniana, ale jest o wiele przyjemniejsza w dotyku. Pozwala utrzymać temperaturę ciała nawet w bardzo mroźne dni. Przepuszcza powietrze i odprowadza pot.
d). należy wiedzieć, że flanelowa zachwyca miękkością i ma dobre własności termoizolacyjne. Zapobiega utarcie ciepła, więc sprawdzi się we wnętrzach o dużej zmienności temperatury.

Szukasz pościeli? Odwiedź: https://hurtownialuka.pl/pl/101-posciele

3). Materace i dodatki:

a). należy wiedzieć, że im osoba jest cięższa, tym powinna mieć twardszy materac. Twardość oznaczona jest literą H i cyfrą, na przykład materac z symbolem H2 jest dobry dla osoby o wadze do 80 kg. Materac powinien być o około 20 cm dłuższy niż nasz wzrost, na przykład kiedy mamy 170 cm, materac powinien mieć 200 cm długości.
b). należy wiedzieć, że materac z pianki memory dostosowuje się do kształtu ciała i daje idealne podparcie kręgosłupowi.
c). należy wiedzieć, że materac ze sprężynami obłożonymi płytą kokosową jest idealny dla zmarzluchów, bowiem pozwala zachować odpowiednią ciepłotę ciała.
d). należy wiedzieć, że materac strefowy to taki, którego wkład podzielony jest na różne strefy twardości od 1 do 7. Strefy te odpowiednio podpierają poszczególne partie ciała, między innymi barki, głowę, lędźwie. Warto dodać, że osoby wyższe (170-180 cm) powinny wybierać materac z większą liczbą stref.
e). należy wiedzieć, że ochraniacz na materac posiada podobną funkcję jak mata (o której później powiemy). Warto o nim pomyśleć, ponieważ poprawia komfort i higienę snu.
f). należy wiedzieć, że mata sprawi to, iż materac lepiej dopasuje się do ciała. Jej pokrycie możemy prać, co docenią alergicy.

Zobacz także: https://superweb.com.pl/posciel-do-sypialni-jaki-material-wybrac/

4). Praktyczne poduszki:
a). należy wiedzieć, że kryterium doboru poduszki zależne jest od sposobu spania. Jeśli na przykład śpimy na boku, wtedy poduszka nie może być zbyt wysoka, bowiem nasz kręgosłup nie leżałby prosto.
b). należy wiedzieć, że poduszka ortopedyczna przyda się osobom cierpiącym na różne dolegliwości, na przykład częste migreny, bóle kręgosłupa, dyskopatie. Jej zadaniem jest prawidłowe ułożenie kręgosłupa szyjnego podczas snu i odciążenie go.
c). należy wiedzieć, że poduszki ergonomiczne posiadają dwa garby różnej wielkości, które pomogą w uzyskaniu prawidłowej pozycji w trakcie snu. Jeśli śpimy na boku, najlepsza jest wyższa strona poduszki, a jeśli się śpi na plecach – niższa strona.
d). należy wiedzieć, że poduszka elektryczna sprawdzi się w mroźny dzień, kiedy chcemy rozgrzać kolana, plecy, stopy. Warto wiedzieć, że wspomoże również leczenie dolegliwości stawowych i kostnych. Wybierając taką poduszkę, zwróćmy uwagę na moc, im jest wyższa, tym urządzenie szybciej będzie się nagrzewać. Pamiętajmy też, że dobra poduszka elektryczna powinna posiadać odpowiedni certyfikat i być opatrzona znakiem CE.

Artykuł powstał we współpracy z hurtownią Luka – hurtownialuka.pl

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx