Przenosisz firmę do internetu? Wybierz odpowiedni serwer

Współcześnie przenoszenie firmy do sieci nie jest nowym zjawiskiem – to właśnie w Internecie zyskuje się niezastąpioną widoczność. Elektroniczne media, od kiedy powstały, wspomagają biznes – są wręcz kluczowe, gdy chodzi o samą komunikację. W ten sposób łatwo też ograniczyć koszty, z którymi związane jest rozrastanie się biznesu w tradycyjny sposób.

Widoczność w sieci – działaj szybko i pozwól na to samo swoim klientom

Jeśli prowadzisz tradycyjny sklep i myślisz o tym, by zareklamować się w sieci, czynisz odpowiednie kroki w stronę rozwoju swojego potencjału. Niezależnie od tego, czy oferujesz swoje usługi, czy też rękodzieło, strona w internecie jest podstawą. Liczy się nie tylko to, jak wygląda strona po wyświetleniu, ale też jej widoczność – musisz pozwolić klientom do siebie dotrzeć. Postaw na dobry marketing i portale społecznościowe – sukces jest w zasięgu ręki, musisz tylko działać natychmiastowo.

Podobnie powinna działać Twoja strona – gdy już jej reklamę masz za sobą, musisz sprawić, by witryna działała jak najbardziej sprawnie. Optymalnym rozwiązaniem jest dedykowany serwer VPS, który zapewni płynność i bezpieczeństwo internautom. Obecnie jedną z najczęstszych przyczyn rezygnowania z danej strony jest długi czas jej ładowania się – nie dopuść do tego, by potencjalni klienci odwrócili się od Ciebie i zabezpiecz się na wypadek odwrotu.

W jaki serwer zainwestować?

Jeśli prowadzisz stosunkowo małą i nieznaną firmę, najbardziej powinien Cię zainteresować tani hosting stron lub wynajem serwera VPS. Czym różnią się obie propozycje?

W przypadku hostingu masz do czynienia ze zwyczajną stroną – masz dostęp do ustawień i wgrywasz na nią to, co chcesz. To usługodawca martwi się o utrzymanie maszyny udostępnionej do hostingu. Jego obowiązkiem są aktualizacje, obrona przed atakami i natychmiastowa reakcja w przypadku awarii. Jeśli zaś chodzi o serwer VPS, to Ty jesteś administratorem wydzielonej części serwera dedykowanego. Odpowiedzialność w przypadku uszkodzeń serwera spada na Ciebie – dlatego też dbanie o VPS wymaga posiadania pewnej wiedzy. Jednak warto pamiętać o tym, że daje dużo więcej możliwości niż zwykły hosting.

Jeśli zatem znasz się nieco na programowaniu, uniwersalnym rozwiązaniem będzie serwer VPS. Z kolei, gdy słabo znasz się na informatyce i wolisz oszczędzać czas, wybierz wygodny hosting www. W tym przypadku wszystko zależy do tego, jak pewnie się czujesz i ile pieniędzy chcesz przeznaczyć na dogodne rozwiązanie. Warto też nadmienić, że serwer VPS to dobre rozwiązanie dla tych firm, które są odwiedzane przez tysiące osób – jeśli zatem dopiero raczkujesz w internecie lub przenosisz swój biznes do Internetu, postaw na hosting www ze Sprint Data Center.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx