Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

18 maja 2024

Intensywne nawilżanie skóry

Jeśli masz problemy z cerą, która stała się poszarzała, szorstka i niezbyt atrakcyjna, przyjrzyj się swojemu sposobowi nawilżania. Skóra każdego dnia traci bardzo dużo wody, a potrzebuje jej naprawdę mnóstwo, by prawidłowo funkcjonować. Intensywne nawilżanie to podstawa do tego, by była piękna, lśniąca i gładka. Dowiedz się, jak nawilżać twarz.

Nawilżanie skóry ważniejsze niż myślisz

Bez cząsteczek wody skóra nie jest w stanie normalnie pracować. Zostają zahamowane procesy produkcji kolagenu, dlatego niedostatecznie nawilżona skóra szybciej się starzeje. Jest także bardziej podatna na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, na przykład słońca. Okazuje się także, że brak nawilżania może znacząco wpłynąć na powstawanie wyprysków i niedoskonałości.

Skóra właściwa aż w 80% składa się z wody. Ale pod wpływem czynników zewnętrznych, między innymi naturalnego parowania, lecz także nieodpowiedniej diety czy opalania poziom nawodnienia się zmniejsza. Nie jest stały, dlatego dobre nawilżenie jest tak ważne. Dobrze dobrane kosmetyki nawilżające przynoszą spektakularny efekt. Sprawiają, że tkanka staje się bardziej gładka, jest przyjemniejsza w dotyku i delikatniejsza. Koniec z uczuciem ściągnięcia, pieczeniem i swędzeniem.

Sposoby nawilżania skóry

Jest kilka sposobów na to, by dobrze nawilżyć skórę. Znaczenie ma bardzo wiele czynników. Nawilżanie od wewnątrz, czyli wypijanie odpowiedniej ilości wody każdego dnia, jest szczególnie ważne. Nie można zapomnieć także o tym, że na skórę najbardziej wysuszająco działa… woda. Dlatego po każdej kąpieli czy pływaniu w basenie należy dostarczyć tkance dodatkową dawkę nawilżenia.

Należy to zrobić kosmetykami o intensywnym działaniu nawilżającym. Booster do twarzy Minéral 89 od Vichy to najlepszy przykład silnie działającego kremu. Nawilżanie nie powinno skupiać się na dostarczaniu cząsteczek wody. Dodatkowo kosmetyki powinny zawierać składniki absorbujące cząsteczki i zatrzymujące je w tkance na dłużej.

Nawilżanie twarzy

O nawilżanie twarzy trzeba zadbać w sposób szczególny. To właśnie ta część ciała jest najbardziej wystawiona na słońce, wiatr i mróz, dlatego też najszybciej się przesusza. Dlatego nie można zapomnieć o stosowaniu kosmetyków nawilżających. Booster do twarzy Minéral 89 Vichy to świetne rozwiązanie. Kosmetyk zawiera wodę termalną Vichy i kwas hialuronowy, który wiąże ją w tkance. Dzięki temu efekt nawodnienia jest długotrwały i dobrze widoczny.

Booster do twarzy to rozwiązanie na co dzień. Warto także od czasu do czasu nałożyć maskę nawilżającą. Należy ją stosować chociaż raz w tygodniu. Takie połączenie to gwarancja sukcesu.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx