Jak wybrać meble ogrodowe?

Dobrej klasy meble są nie tylko funkcjonalnym, ale również eleganckim wyposażeniem każdego ogrodu. Na co zwrócić uwagę, wybierając nowoczesne meble ogrodowe? Dowiedz się z poniższego artykułu.

  1. Cena mebli ogrodowych
  2. Umiejscowienie mebli w ogrodzie
  3. Funkcjonalność mebli ogrodowych

Cena mebli ogrodowych

Bez względu na to, czy posiadamy duży, przestronny ogród, czy też niewielki ogródek, kryteria, którymi warto się kierować podczas zakupu mebli, są podobne. Przede wszystkim więc istotna jest cena. Meble ogrodowe są dostępne w szerokiej gamie różnorodnych modeli różniących się między sobą m.in. właśnie ceną. Dzięki temu każdy może dostosować zakup produktu do zasobności swego portfela. Decydując się jednakże na stół do ogrodu czy też krzesła na taras, należy zwrócić uwagę, aby cena nie była jedynym kryterium wyboru. Zazwyczaj niestety najtańsze produkty cechują się dość niską jakością. Jeśli chcemy więc, by umeblowanie przetrwało więcej niż jeden sezon, warto zdecydować się na modele przynajmniej ze średniej półki cenowej. Dobrym pomysłem jest zakup mebli w okresie wyprzedaży. Można wówczas nabyć nawet najwyższej klasy włoskie meble ogrodowe w znacznie niższych cenach. Polecanym rozwiązaniem jest również zakup w sklepie internetowym. E-sklepy oferują często te same produkty, które można nabyć w placówkach stacjonarnych, ale w znacznie niższych cenach, czego przykładem są np. doskonałe jakościowo włoskie meble NARDI.

Umiejscowienie mebli w ogrodzie

Kolejną istotną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest umiejscowienie mebli. Ważne jest, czy krzesła ogrodowe i inne meble będą przez cały rok stały pod gołym niebem, czy też w okresie jesiennym i zimowym zostaną schowane np. do piwnicy czy garażu. Istotne jest też, jak dużo miejsca zamierzamy przeznaczyć na umeblowanie, a także jakie w ogóle mamy możliwości w tym zakresie. Zakup dużego stołu i kompletu sześciu krzeseł będzie bowiem nierozsądny, jeśli dysponujemy niewielkim tarasem – w takiej sytuacji zbyt duży stół może zawadzać, a nawet blokować wejście do domu.

Funkcjonalność mebli ogrodowych

Duże znaczenie odgrywa również przeznaczenie mebli. Jeśli zamierzamy często urządzać ogrodowe przyjęcia, grille, czy też spożywać w ogrodzie śniadania, obiady i inne posiłki, najlepszym wyborem będzie stabilny stół i wygodne krzesła. Jeśli natomiast potrzebujemy miejsca do wyciszenia, relaksu z ciekawą książką czy czasopismem, lepszym rozwiązaniem okaże się wygodna kanapa ogrodowa, ewentualnie huśtawka i niewielki stolik.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx