Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

23 maja 2024

Poznaj możliwość płatności przez operatora w Orange

Płatności przez operatora to wyjątkowo bezpieczny i wygodny sposób na zakupy elektroniczne. Klienci Orange mogą już w ten sposób płacić w ponad 300 aplikacjach i serwisach internetowych. Kwota jest doliczana do rachunku lub pobierana ze środków zgromadzonych na karcie prepaid.

Płatności przez operatora – jak to działa?

Zakupy elektroniczne to już nieodłączna część naszego codziennego życia. Za usługi i produkty dostępne w formie elektronicznej w serwisach internetowych i aplikacjach, np. gry, bilety komunikacji miejskiej czy subskrypcje serwisów VOD, można płacić na wiele sposobów. Co ciekawe, czasem niepotrzebna będzie do tego karta płatnicza lub serwis transakcyjny banku. Alternatywą są choćby płatności przez operatora, na przykład Orange (sprawdź: https://www.orange.pl/view/plac-z-orange.

Zasada działania jest tu bardzo prosta, a usługa często dostępna jest zarówno dla osób posiadających numer na abonament, jak i na kartę. W pierwszym przypadku zakupy zostaną doliczone do miesięcznego rachunku w Orange. Płatność mobilna przez operatora jest też jednak możliwa także w prepaidzie – opłata jest wtedy pobierana ze środków, jakimi została doładowana karta.

Jak to zrobić? W serwisie czy aplikacji po wyborze konkretnego produktu albo usługi w opcjach płatności wystarczy zaznaczyć „płatność przez operatora”, a następnie podać numer telefonu. To oszczędność czasu w porównaniu do logowania się do bankowości elektronicznej czy wpisywania numerów kart. 

Taki sposób płacenia za dostęp do muzyki, wideo i gier czy też za aplikacje, e-booki i inne usługi jest nie tylko szybki i prosty, lecz także bardzo wygodny. Zakupy można bowiem zrobić nie tylko przez telefon, ale także przez inne urządzenia – laptop, tablet, telewizor czy konsolę do gier.

Za co możesz zapłacić dzięki płatnościom Orange?

Zakres płatności przez operatora może być różny u poszczególnych telekomów. W przypadku Orange płatności mobilne przez operatora są już możliwe w przeszło 300 serwisach internetowych i aplikacjach z bardzo różnych kategorii. Jakich?

  •  Fani gier i aplikacji mogą skorzystać z płatności Orange między innymi podczas zakupów w Google Play, Microsoft, Kinguin i Tacticsoft.
  •  Za filmy, seriale i inne programy można w ten sposób zapłacić na przykład w ,tv.
  •  Za pomocą płatności Orange można też uiścić opłaty za usługi edukacyjne i e-booki w miejscach takich jak choćby Brailny, Storytel, SQULA czy mobilna akademia.
  •  Płatności przez operatora Orange oferują też różne serwisy ogłoszeniowe (na przykład OLX, pl, otodom).
  •  Jest to również sposób za uiszczanie opłat transportowych i parkingowych. Przykładem jest usługa Mobilny Parking czy bilety w aplikacjach takich jak Skycash i MoBILET.
  •  Dzięki płatnościom mobilnym w Orange można też skorzystać z płatnych usług portali społecznościowych (między innymi: Badoo, pl, Fotka).

Dodatkowe zalety płatności Orange – co jeszcze dają płatności przez operatora?

Płatności w Orange są bardzo proste i wygodne, a jednocześnie bezpieczne. W przypadku zakupów przez smartfona nie trzeba nawet podawać numeru telefonu, bo system uzupełnia go automatycznie. Transakcje w niektórych serwisach  posiadają nowoczesne, dwuetapowe zabezpieczenia i wymaga weryfikacji za pomocą kodu PIN lub SMS-a. Nie ma jednak konieczności podpinana karty płatniczej czy podawania danych kart lub numerów kont bankowych, przez co te wrażliwe dane na pewno nie wpadną w ręce osób trzecich.

Ponadto płatności przez operatora Orange ułatwiają kontrolę miesięcznych wydatków, zwłaszcza jeśli posiada się numer na abonament. Wszystkie koszty za zakupy elektroniczne są dokładnie wyszczególnione w comiesięcznej fakturze. Ich stan można również na bieżąco monitorować w aplikacji Mój Orange (zakładka „Faktury i Płatności”). Wreszcie płatność jest odroczona aż do momentu opłacenia faktury, więc pieniądze z konta nie znikają bezpośrednio po zakupie.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx