Polecane gry edukacyjne dla 4-latka

Pierwsze lata życia malucha są szczególnie ważne dla jego rozwoju. Dlatego też wybierając gry i zabawki, należy dopasować je do wieku i zmieniających się potrzeb dziecka. Jakiego rodzaju gry dla 4 latka wybrać? Podpowiadamy w poniższym artykule.

  1. Gry edukacyjne dla dziewczynek w wieku 4 lat
  2. Polecane gry edukacyjne dla 4 latka

Gry edukacyjne dla dziewczynek w wieku 4 lat

Wybór odpowiedniej gry dla 4-latki powinien zależeć przede wszystkim od potrzeb i zainteresowań malucha. Dzieci czteroletnie zaczynają stawiać pierwsze kroki w świecie nauki literek oraz liczb. Dlatego też najlepiej jest zdecydować się na książki dedykowane pociechom w tym wieku, które ułatwiają dzieciom naukę pisania oraz liczenia. Szczególnie polecane są dostępne w sklepie https://ksiegarnia-edukacyjna.pl/pol_m_Zabawki-_Wiek_3-5-lat_-4-lata_Gry-i-puzzle_Gry-edukacyjne-10568.html książeczki z możliwością zmazywania. Jest to bardzo przydatna opcja, często bowiem w początkowej fazie nauki zdarzają się pomyłki i błędy. Możliwość zmazania nieprawidłowo zapisanej cyfry albo litery alfabetu jest więc bardzo przydatna.

Ponadto dla maluchów w tym wieku bardzo polecane są różnego rodzaju gry oraz książeczki, w których bohaterami są zwierzęta, przyroda oraz otaczający świat. Dobrym rozwiązaniem są np. układanki obrazkowe.

Polecane gry edukacyjne dla 4 latka

Czy gry edukacyjne dla 4-letnich chłopców różnią się od tych przeznaczonych dla dziewczynek? Niekoniecznie, na tym etapie bowiem zarówno chłopcy, jak i dziewczęta interesują się raczej podobnymi tematami. Obie płcie można zaciekawić klockami LEGO, a także klockami drewnianymi albo magnetycznymi, ciastoliną dla dzieci czy też właśnie wspomnianymi wcześniej książeczkami i grami edukacyjnymi.

Polecanym wyborem jest też zakup różnego rodzaju pomocy naukowych. Dzieci w tym wieku uwielbiają rysować kredkami czy też malować farbami. Dobrej jakości blok rysunkowy oraz duże opakowanie kredek czy farb będzie więc dobrym podarunkiem dla malucha w tym wieku.

Decydując się na zakup konkretnej zabawki albo gry dla 4-latków, należy pamiętać, żeby oprócz funkcji edukacyjnej, były one przede wszystkim świetną rozrywką dla malucha. Dzieci w tym wieku dość łatwo tracą zainteresowanie. Dlatego też zabawka, która nie bawi pociechy, niestety zostanie dość szybko przez nią porzucona. Wybierając gry i zabawki dla dziecka w tym wieku, dobrze jest też sprawdzić ewentualne certyfikaty czy znaki nadawane przez cenione instytucje. Dzięki temu można mieć pewność, że artykuł jest odpowiedni dla dziecka w tym wieku, bezpieczny, a przy tym interesujący dla maluszka.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx