Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

18 maja 2024

AM Group Solar – Profesjonalne elektrownie słoneczne

Energia pozyskiwana z promieniowania słonecznego stanowi w praktyce niewyczerpane źródło. Z punktu widzenia kraju traktowana jest jako symbol nowoczesności wymagany do dywersyfikowania pozyskiwania energii, a od strony prosumenta jako tania energia (prawie darmowa nie licząc kosztów inwestycyjnych). Promieniowanie słoneczne wykorzystujemy do podgrzewania wody (kolektory słoneczne) lub do wytwarzania energii elektrycznej (fotowoltaika), istnieją również systemy hybrydowe łączące powyższe możliwości. Wobec rosnących cen za energię elektryczną wytwarzaną z przestarzałych modułów zasilanych węglem kamiennym, którego koszty wydobycia stale rosną, fotowoltaika nie tyle zaczyna być, co już od dawna jest tańszym sposobem pozyskiwania energii w przeliczeniu na 1kWh. W dodatku polski rząd dofinansowuje energię pozyskiwaną z promieniowania słonecznego.

Elektrownie Słoneczne AM Group Solar – dlaczego warto zapoznać się z ofertą

Po liczbie nowo powstających instalacji fotowoltaicznych możemy dojść do wniosku, że w Polsce trwa obecnie (korzystna dla prosumentów, konsumentów oraz środowiska) moda na tego typu rozwiązania. Chłonny rynek i ciągle rosnący popyt zachęca do zakładania nowych firm. Barierą poprawnego wykonywania instalacji jest często doświadczenie, które często jest najważniejszym czynnikiem. AM Group Solar posiada 12 lat doświadczenia w branży energetyki słonecznej. Firma może pochwalić się zainstalowaniem mocy ponad 7500 kW. Doświadczenie było zdobywane nie tylko na polskim, ale również na niemieckim, francuskim czy austriackim rynku, a więc w krajach posiadających większy staż w energetyce słonecznej. To zupełnie inna oferta niż w przypadku firm, których główne cele nie są związane z energetyką, a instalacje nie są efektem jakiegoś większego celu czy pasji tworzenia, tylko możliwością szybkiego zarobkowania. AM Group Solar realizuje zarówno wielkie instalacje przemysłowe, jak i te mniejsze powstające dla domów jednorodzinnych. Elektrownie słoneczne Włocławek stanowią ten fragment działalności, któremu warto się przyjrzeć, gdy chcemy uzyskać satysfakcjonujące i nowoczesne rozwiązanie. Warto zauważyć, że rozwiązania nie są wybierane z jakiejś ogólnej puli, ale są tworzone indywidualnie w zależności od warunków określonych na etapie rozpoznania. Po podpisaniu umowy możemy być spokojni o jej wykonanie od momentu rozpoznania, przez zaprojektowanie, aż do montażu, co czasem bywa wykonywane przez dwie niezależne firmy. AM Group Solar korzysta z rozwiązań technologicznych niemieckiego producenta, który daje gwarancję ogólną na 15 lat oraz gwarancję na moc wyjściową na 25 lat, a w przypadku optymalnie dobranej instalacji już ta pierwsza wartość może trzykrotnie przekroczyć koszty inwestycyjne.

Czy fotowoltaika się opłaca i jak wybrać wykonawcę instalacji?

Kwestie finansowe są zawsze złożone i nie można powiedzieć jakie rozwiązanie będzie odgórnie optymalne, konieczna jest analiza panujących warunków. W przypadku energii pozyskiwanej z promieniowania słonecznego podstawową kwestią jest uniezależnienie się od dostawcy prądu i jednocześnie od jego wahań cen. Wobec ciągle rosnących cen, bycie wyłącznie konsumentem może stanowić siedzenie na bombie, która kiedyś wybuchnie wraz z naszym budżetem. W przypadku określonych warunków dochodzi do obliczania planowanych zysków w pewnym okresie. Biorąc pod uwagę koszty inwestycyjne jesteśmy w stanie precyzyjnie określić kiedy poniesiony nakład zostanie zwrócony i od tego czasu możemy mówić o darmowej energii. Fotowoltaika to również wolność, możliwość wykorzystania nawet w takich miejscach, gdzie podpięcie się do sieci energetycznej stanowi problemy. Środowisko również będzie wdzięczne za takie rozwiązania. Należy podkreślić, że trzeba wiedzieć za co się płaci. Wybór najtańszej na rynku firmy często może skończyć się nieopłacalnością inwestycji i niedotrzymywaniem składanych obietnic. Wśród najważniejszych parametrów wyboru firmy należy wyróżnić doświadczenie, pewność zapewnienia obiecanych warunków, cena systemu fotowoltaicznego, gwarancja. Cena może być haczykiem i trzeba uważać, żeby się na niego nie złapać. Firma nie powinna oszczędzać na zatrudnieniu odpowiednio wykwalifikowanej kadry wyposażonej w sprzęt odpowiedniej jakości, wybieraniu modułów, inwerterów czy nawet złączek niższej jakości. Pewne koszty trzeba ponieść, żeby móc w przyszłości zarobić. Unikajmy firm, które nie oferują zadowalającej gwarancji (takie poniżej 10 lat od razu odrzućmy) czy takich, które mogą zniknąć z rynku równie szybko jak się na nim pojawiły. Z wyżej przedstawionych powodów AM Group Solar, to marka, w którą warto zainwestować, żeby kiedyś móc cieszyć się darmową energią czy nawet na niej zarabiać.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx