Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

18 maja 2024

Urlop w Zakopanem – kiedy warto się wybrać?

apartamenty visitzakopane

Nie da się ukryć że nasze polskie góry to piękne miejsce, do którego każdy choć kilka razy w życiu chce zawitać. W przypadku Zakopanego nie musimy wybierać pomiędzy wędrówkami i obcowaniem z naturą, a odrobiną bardziej wyszukanego relaksu czy atrakcjami organizowanymi przez miasto – wszystko jest na miejscu i tylko czeka na odkrycie. Kiedy najlepiej wybrać się w ten rejon kraju? Na co możemy liczyć?

1. Wyjazd do Zakopanego – zimą czy latem?

2. O czym pamiętać przy planowaniu urlopu

3. Jakich atrakcji się spodziewać?

Wyjazd do Zakopanego – zimą czy latem?

W zasadzie nie ma jednej szczególnej pory na wizytę w Zakopanem. Niezależnie od tego, czy wybierzemy się w lato czy na zimę zawsze będziemy w stanie znaleźć dla siebie jakieś ciekawe formy wypoczynku. Miasto to oferuje również bardzo zróżnicowany poziom usług hotelowych i noclegowych, co daje możliwości odwiedzającym o każdej zasobności portfela. Znajdziemy tu zarówno przytulne drewniane domki i kwatery na wynajem, jak i luksusowe hotele wyposażone w swój własny zakątek SPA i odnowy biologicznej.

O czym pamiętać przy planowaniu urlopu

Jeżeli chcemy wyjechać na urlop w gorącym okresie, na przykład w trakcie wakacji lub ferii zimowych, musimy się odpowiednio do tego przygotować. Przede wszystkim należy wykonać rezerwację hotelu lub kwatery z odpowiednim wyprzedzeniem – liczenie na wynajęcie czegoś na miejscu w najbardziej obleganych terminach jest bardzo ryzykowne. Wysoką popularnością cieszą się apartamenty Zakopane przeżywają duże oblężenie szczególnie w lipcu i sierpniu, kiedy wiele osób przyjeżdża z dziećmi na wakacje oraz w czasie trwania ferii. Do gorących okresów należy zaliczyć również Święta Wielkanocne, Boże Narodzenie i Nowy Rok oraz majówkę. Na niektóre z tych terminów konieczne będzie wykupienie noclegów nawet pół roku przed terminem przyjazdu.

Jakich atrakcji się spodziewać?

Zakopane ma do zaoferowania wiele atrakcji dla osób w każdym wieku i o każdych preferencjach. Fani górskich wycieczek mają do dyspozycji dziesiątki szlaków pieszych i rowerowych, goście z zamiłowaniem do aktywnego spędzania czasu mogą wybrać się na spływ kajakiem lub trudniejszą górską trasę, a na wielbicieli zwiedzania czeka piękne miasto i wiele miejscowych atrakcji. Także w sytuacji, gdy jedziemy z dziećmi będziemy mieli gdzie się wybrać. Dodatkowo wiele hoteli oferuje dodatkową strefę relaksu, co może być przydatne dla osób pragnących zaznać możliwie jak najwięcej odpoczynku w bardziej klasyczny sposób – na masażu, pływając lub poddając się zabiegom odprężającym.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx