Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

23 maja 2024

Prezent na chrzciny – 6 pomysłów dla chłopca

Kidspace - Prezent na chrzciny

Chrzest jest jedną z tych okazji, kiedy dziecku wręcza się coś wyjątkowego. Chociaż jest kilka ponadczasowych prezentów, wybór tego idealnego wcale nie jest prosty.

Z tego względu, że chrzest jest wydarzeniem o charakterze religijnym, wiele osób decyduje się na zakup czegoś związanego z chrześcijaństwem. Jednocześnie rośnie zainteresowanie również prezentami praktycznymi. Poza tym zawsze możemy podejść do tego w ten sposób, by razem z medalikiem lub łańcuszkiem dodać coś jeszcze. Przyjrzyjmy się zatem, co wręcza się najczęściej.

  1. Biżuteria

Niezależnie od tego, czy szukamy prezentu dla chłopca, czy dziewczynki, biżuteria sprawdzi się doskonale. Od lat niezmienną popularnością cieszą się wspomniane łańcuszki, medaliki i krzyżyki. Jednak wcale nie musimy się do nich ograniczać. Ciekawe są pamiątkowe srebrne grzechotki albo srebrne pojemniczki na mleczne ząbki. Aby prezent miał bardziej indywidualny charakter, powinniśmy pomyśleć o personalizacji. Grawer z napisem czy datą sprawi, że podarunek będzie wyjątkowy. Ponieważ maluszkowi biżuteria niewiele mówi, doceni ją raczej po latach. Warto więc podarek uzupełnić o coś jeszcze.

  1. Kocyk

Ciekawą propozycją może być kocyk. Ten prezent na chrzciny przyda się na co dzień do utulania maluszka, ale prawdopodobnie zostanie z dzieckiem na długo. Zdarza się, że nawet dorośli, którzy wyprowadzają się z domu rodzinnego, zabierają ze sobą swój pierwszy kocyk. Chrzest jest świetną okazją, żeby go wręczyć.

  1. Pościel bambusowa

Pościel małych dzieci jest zmieniana bardzo często, dlatego też dobrym pomysłem na prezent może być pościel bambusowa. Przyda się młodym rodzicom, poza tym bambus jest materiałem o lepszych właściwościach niż bawełna, więc możemy mieć pewność, że będzie dobrze służyć maluszkowi. Warto się przy tym dowiedzieć, czy maluszek śpi w tradycyjnym łóżeczku, kołysce, czy koszu Mojżesza. A może przydałoby mu się ładne prześcieradło do gondoli?

  1. Rożek dla niemowlaka

Jeśli dziecko jeszcze nie ma swojego rożka, może go dostać od nas. Małe dzieci uwielbiają być ciasno opatulone. Dodatkowo rożek dla niemowlaka pozwala na bezpieczne przenoszenie maleństwa. Przeglądając rożki, znajdziemy mnóstwo interesujących modeli w kolorach dla chłopców. Niektóre z nich są tak zaprojektowane, by mogły też pełnić rolę kocyka.

  1. Mata edukacyjna

Do wyboru mamy maty z mnóstwem przyczepianych zabawek albo te bardziej uniwersalne. W zależności od tego, na który wariant się zdecydujemy, dziecko będzie korzystać z maty w okresie niemowlęctwa, kiedy ważne jest poznawanie różnych faktur lub później, kiedy wejdzie w wiek przedszkolny i mata będzie pełniła rolę kocyka do zabawy.

  1. Krzesełko do karmienia

To kolejny praktyczny prezent, który bardzo szybko przyda się młodym rodzicom. Dzieci jedzą na siedząco już w wieku kilku miesięcy, a wtedy przyda się krzesełko do karmienia. Niektóre modele są składane i mogą być używane jako tradycyjne krzesełko do karmienia, ale można z nich stworzyć krzesełko i stoliczek, przy którym starsze dziecko będzie na przykład rysować.

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx