Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

23 maja 2024

Jak zorganizować chrzciny? 5 najważniejszych porad

Chrzciny to uroczystość, która zajmuje rodziców już od momentu urodzenia dziecka. To nie tylko obrządek liturgiczny, ale również przyjęcie, na które większość rodziców jednak się decyduje. To dzień, który należy celebrować wspólnie z rodziną. Dziecko w tym dniu jest oczywiście najważniejsze. Jak więc przygotować się na ten ważny dzień w życiu malucha i jednocześnie nie zwariować?

Chrzciny to uroczystość, która zajmuje rodziców już od momentu urodzenia dziecka. To nie tylko obrządek liturgiczny, ale również przyjęcie, na które większość rodziców jednak się decyduje. To dzień, który należy celebrować wspólnie z rodziną. Dziecko w tym dniu jest oczywiście najważniejsze. Jak więc przygotować się na ten ważny dzień w życiu malucha i jednocześnie nie zwariować? 

Jak samodzielnie zorganizować chrzciny? 

Jeśli planujecie zorganizować chrzciny w niedługim czasie, niezwykle istotne będzie zrobienie listy, która ułatwi Wam działanie i sprawi, że o niczym nie zapomnicie. Początkowo ustalcie przede wszystkim datę chrztu, znajdźcie rodziców chrzestnych dla malucha, wybierzcie menu oraz ustalcie inne ważne kwestie.  

Chrzest to niezwykle ważne wydarzenie w życiu chrześcijanina. Jest to również ważne wydarzenie rodzinne. Dzień chrztu to idealna okazja do przedstawienia rodzinie nowego jej członka. To również okazja do wspólnej radości. Wybór kogoś na rodzica chrzestnego to w aspekcie religijnym niezwykłe wyróżnienie. Istnieje również dobrze wszystkim znany świecki aspekt bycia rodzicem chrzestnym. Jeśli coś stałoby się rodzicom, wedle tradycji, dzieckiem powinni zająć się właśnie rodzice chrzestni. To również pewność, że dziecko nie nigdy nie zostanie na świecie samo. 

Gdzie zorganizować chrzciny? 

Niezależnie od tego, czy przyjęcie organizujecie sami w domu, czy też na tę uroczystość wybraliście lokal – nie zapominajcie o głównym bohaterze uroczystości. Dopasujcie rodaj uroczystości do wieku malucha. Niemowlę nie będzie dobrze znosić przekładania go z rąk do rąk nieznanych wujków i cioć. Jeśli dziecko jest jeszcze malutkie, nie wskazana jest także głośna i skoczna muzyka. Przy starszym dziecku rodzice mogą nieco bardziej poszaleć. Maluch, który już sam chodzi również chętnie pobiega, poskacze i pobawi się w bliskimi.  

Warto również zwracać uwagę na reakcje malucha. Pierwsze oznaki zmęczenia powinny od razu być sygnałem, by schronić się z maleństwem na chwilę w osobnym pomieszczeniu. Jeśli pogoda pozwala – wyjdź na spacer. Jeśli dziecko jest starsze i samo już się porusza – warto dać mu trochę czasu na oswojenie się z nową sytuacją. Tylu ludzi dziecko raczej nigdy nie widziało, więc może ono czuć się nieswojo. Daj mu czas na poznanie nowych twarzy. Wówczas samo będzie już mogło poznawać nowe atrakcje i cieszyć się nimi.  

Przed przyjęciem, nie zapomnijcie o kilku innych ważnych kwestiach. Zaproszenia na chrzest stają się coraz bardziej popularne. Coraz więcej rodziców decyduje się na taką formę poinformowania o uroczystości. Metryczka dla dziecka to również świetny pomysł na zatrzymanie najważniejszych chwil i uwiecznieniu ich. Tego typu gadżety to również świetny pomysł na prezent dla malucha. Wówczas dziecko zyskuje coś o wiele bardziej cennego niż pieniądze. Albumy i metryczki to akcesoria, które mogą być później pokazane dziecku. To również specyficzny nośnik wspomnień, który będzie przypominał nam o najważniejszych w życiu chwilach.  

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
drewniany
2 lat temu

Za zamawiałem ze strony https://woodyland.pl

1
0
Dodaj komentarzx