Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

25 czerwca 2024

Dzierżawa ekspresów do kawy – dla kogo ta usługa jest przydatna?

Dzierżawa ekspresów do kawy

Na pewno wielu właścicieli firm nie raz słyszało już o pewnej usłudze, jaką jest dzierżawa bądź wynajem ekspresów do kawy. Oba te pojęcia różni jedynie czas, na jaki podpisywana jest umowa. Najczęściej wynajem to usługa krótkoterminowa, kiedy to dzierżawa dotyczy użytkowania sprzętu przez wiele miesięcy, a nawet lat. Jednak czy są jakieś ograniczenia? Kto może skorzystać z takiej oferty i czy w ogóle warto się nią zainteresować?

Kto może skorzystać z oferty dzierżawy ekspresu do kawy?

Okazuje się, że usługa ta jest dedykowana dosłownie każdemu, pod warunkiem, że prowadzi działalność gospodarczą. Urządzenie to wielu osobom zapewne kojarzy się głównie z punktami usługowymi, takimi jak salony fryzjerskie czy kosmetyczne. Dziś jednak ekspres do kawy jest wykorzystywany w bardziej wielu przedsiębiorstwach działających w różnych branżach.

Pamiętaj, że napój ten lubią nie tylko Twoi klienci, ale i pracownicy. Z tego powodu również z myślą o swoich podwładnych powinieneś się zainteresować takim sprzętem. Filiżanka kawy to świetny pomysł na przerwę. Napój ten buduje pozytywne relacje w firmie, a do tego pobudza i ma znaczący wpływ na wydajność pracowników.

Kto w takim razie może zdecydować się na dzierżawę ekspresu do kawy?

Dosłownie każda osoba, która prowadzi działalność – może to być m.in.:

– prywatna szkoła wyższa,

– gabinet lekarski,

– warsztat czy salon samochodowy,

– bank,

– przychodnia,

– hotel lub pensjonat.

Czy warto zdecydować się na dzierżawę ekspresu do kawy, prowadząc lokal gastronomiczny?

Są takie branże, dla których urządzenia do przygotowywania kawy są tak naprawdę podstawowym narzędziem do pracy. Zalicza się do nich głównie lokale gastronomiczne, w tym przede wszystkim kawiarnie. Problemem osób prowadzących taką działalność gospodarczą są wysokie koszty rozpoczęcia biznesu. Pamiętaj, że kawiarnia nie może sobie pozwolić na niskiej jakości urządzenia do robienia małej czarnej. Dobry lokal oferuje wiele rodzajów kaw, a do tego przede wszystkim gwarantuje ich najwyższą jakość oraz smak.

Zakup profesjonalnego ekspresu do kawy oznacza wydatek nawet kilkudziesięciu złotych, a zazwyczaj na jednym urządzeniu się nie skończy. Co ważne, sprzęt ten będzie intensywnie eksploatowany, a więc musi być dobrej jakości, co podnosi koszty zakupu. Dodaj do tego opłatę za wynajem lokalu, jego wyposażenie, opłacenie reklamy i pracowników…robi się spora suma, która dla świeżo upieczonego przedsiębiorcy będzie dużym wyzwaniem.

Dzierżawa ekspresu do kawy jest usługą dedykowaną również takim firmom. Skorzystanie z niej to niższe koszty, gdyż płaci się stosunkowo niewielką, miesięczną ratę za dzierżawę. Dzięki temu kawiarnie i lokale gastronomiczne mogą już na start swojej działalności korzystać z dobrej jakości urządzeń.

Czy opłaca się wynajmować ekspres do kawy?

Po podliczeniu wszystkich rat za dzierżawę ostateczny koszt będzie wyższy niż zakup urządzenia na własność. Pamiętaj jednak, że łatwiej opłacać ekspres do kawy w niskich ratach miesięcznych, niż z góry wyłożyć całą gotówkę.

Opłacalność tej usługi docenisz m.in. z tego powodu, że w cenie masz już gwarantowany, profesjonalny serwis. Solidne firmy wynajmujące taki sprzęt błyskawicznie reagują na każde zgłoszenie. Gdy kupisz ekspres na własność, reklamowanie go będzie dla Ciebie drogą przez mękę.

Najważniejsze jest zawsze to, abyś korzystał z usług renomowanych firm zajmujących się wynajmem porządnych urządzeń. Jeśli zainteresowała Cię taka opcja, szczegóły usługi dzierżawy ekspresów do kawy możesz poznać, wchodząc na stronę CaffeDelMondo.pl.

1 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx