Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

25 czerwca 2024

Jak stworzyć układ strony przyjazny dla użytkownika?

Jak stworzyć układ strony

Nie jest łatwo stworzyć coś, co ma przyciągnąć do siebie dużą liczbę odbiorców. Idealnym przykładem mogą być witryny, szczególnie te rozbudowane, które muszą pomieścić sporą liczbę materiałów tekstowych i graficznych. Jednak można stworzyć coś, co sprawi, że pomimo dużej obszerności będą one lekkie w czytaniu i w żadnym momencie nie zanudzą. Wystarczy odrobina kreatywności, by całość była zrozumiała i atrakcyjna, a także skuteczna i pożyteczna.

Właściwe rozmieszczenie części

Podczas tworzenia poszczególnych projektów ważne jest to, żeby wszystko było czytelne i zrozumiałe w odbiorze, ale nie można sobie pozwolić na jednostajność, która będzie zniechęcać do pozostania przy wirtualnej wizytówce. Dobrze skonstruowane strony internetowe Opole mają to do siebie, że na poszczególnych witrynach naprzemiennie stosuje się teksty oraz zdjęcia i filmy, jednakże trzeba zachować odpowiedni balans między poszczególnymi elementami, żeby nie było zbyt dużego zamieszania. Całość musi być zbudowana w sposób przemyślany i ułożony, by nie było tam żadnego najmniejszego przypadku, czyli wszystko musi się znaleźć na swoim miejscu.

Podstrony z treścią pisaną można wzbogacić śródtytuły przedstawiające tematykę danej części tekstu, a także o grafikę, która nie powinna rzucać się w oczy, ale ma też uatrakcyjnić witrynę (stworzoną przez redMustang) i pobudzić do działania. Grafiki na pełną szerokość ekranu nie należy dawać w nadmiernej ilości, bo w pewnej chwili mogą być męczące. Najlepiej stworzyć zbiór zdjęć w specjalnej zakładce lub wybrać niektóre i je wstawić w odpowiednich miejscach oraz właściwie zmniejszone. Sprytnym zabiegiem może być interaktywny sposób przeglądania, czyli np. żeby przejść do następnej strony, trzeba np. obejrzeć film lub zagrać w grę. Jednakże trzeba to tak zrobić, by sposób był mało męczący i zarazem zachęcający do pewnej aktywności. Gdy ma się do czynienia z długim tekstem, warto podzielić je na części lub rozmieścić je na osobnych podstronach, lecz wszystko musi być odpowiednio skonsultowane i przemyślane.

Dopasowanie i nieszablonowość 

Trzeba spędzić dużo czasu, by stworzyć coś, co sprawi, że witryny będą ciekawe, pożyteczne i zarazem skuteczne. Dobrze zbudowane strony internetowe Opole potrafią przyciągnąć do siebie czytelnika przez długi czas, a także zachęcać do wykonania przykładowych aktywności. Kreatywne podejście wymaga odejścia od pewnych standardów, lecz z zachowaniem pewnych stałych elementów bez których nie jest możliwe stworzenie ciekawej witryny. Wszystko trzeba przemyśleć i stworzyć, by efekt końcowy spełniał oczekiwania i dawał dużo pożytecznych rzeczy.

3.7 3 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx