Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

23 maja 2024

Jak wybierać tornistry do szkoły?

Jaki tornister do szkoły?

Szkolne plecaki po zapakowaniu książek, zeszytów i różnych przyborów zwykle ważą kilkanaście kilogramów. Tak duża waga tornistra sprawia, że plecak powinien być solidnie wykonany, by chronić plecy dziecka oraz utrzymywać spory ciężar wszystkich pakunków. Jakie cechy powinien posiadać tornister do szkoły?

  1. Usztywniony tył dla prawidłowej postawy ciała
  2. Odblaski zwiększające bezpieczeństwo na drodze
  3. Przestronne wnętrze i kieszonki dla lepszej organizacji

Już pierwszoklasiści zabierają ze sobą do szkoły liczne książki, zeszyty, stroje sportowe oraz różne przybory, niezbędne na lekcjach. Dzieci każdego dnia dźwigają na plecach nawet kilkanaście kilogramów, dlatego tornistry do szkoły powinny chronić ich plecy oraz mieścić wszystko, co potrzebne w czasie lekcji. Na co zwrócić uwagę, gdy wybiera się szkolny tornister?

Usztywniony tył dla prawidłowej postawy ciała

Od wielu lat mówi się o tym, że noszone przez dzieci tornistry do szkoły są zbyt ciężkie. Wiele z nich po zapakowaniu waży znacznie więcej niż powinno, przez co uczniowie są narażeni na wady postawy. Tornistry do szkoły powinny posiadać usztywniony tył, który wymusza prostowanie pleców podczas noszenia ciężarów. Dzięki usztywnieniu dziecko nie może się garbić, a ciężar książek i innych pakunków rozkłada się równomiernie, odciążając kręgosłup, ramiona i biodra.

Odblaski zwiększające bezpieczeństwo na drodze

Uczniowie często wracają ze szkoły po zmroku. Widoczność pieszych poruszających się po chodnikach i poboczach jest wtedy ograniczona, dlatego tornistry do szkoły powinny być wyposażone w odblaski. Dzięki odblaskom dziecko jest lepiej widoczne dla kierowców, co chroni ucznia przed potrąceniem. Odblask jest niezbędny w terenie niezabudowanym, jednak nawet na terenie miasta jego obecność na plecaku jest uzasadniona. Na słabo oświetlonych osiedlach łatwo o wypadek, dlatego każdy odblask na plecaku chroni dziecko przed wypadkiem.

Przestronne wnętrze i kieszonki dla lepszej organizacji

W plecaku powinno bez trudu zmieścić się wszystko, czego potrzebuje uczeń w szkole. Aby szybko i sprawnie spakować tornister o poranku, powinno się postawić na model z przestronnym i pojemnym wnętrzem. Dodatkowo dobrze, by znalazły się w nim kieszonki i różne przegródki, które ułatwiają porządkowanie potrzebnych przedmiotów. Dzięki temu dziecko szybciej przygotowuje się do rozpoczęcia lekcji i znajdzie niezbędne przybory szkolne. Jednocześnie w plecaku będzie panował ład, co zabezpieczy książki i zeszyty przed zaginaniem rogów, zabrudzeniem itp.

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx