Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

24 maja 2024

Naprawa drukarek HP – jakie są najczęstsze usterki?

HP to jeden z największych na świecie producentów sprzętu elektronicznego. W jego ofercie znajdują się także drukarki, zarówno atramentowe jak i laserowe. Ich naprawy wykonuje znakomita większość serwisów w kraju, z uwagi na ogromną popularność urządzeń tego właśnie producenta.

Naprawa drukarek HP – jakie są najczęstsze usterki? 

HP to jeden z największych na świecie producentów sprzętu elektronicznego. W jego ofercie znajdują się także drukarki, zarówno atramentowe jak i laserowe. Ich naprawy wykonuje znakomita większość serwisów w kraju, z uwagi na ogromną popularność urządzeń tego właśnie producenta. W dzisiejszym poradniku przedstawimy najczęstsze usterki, które zdarzają się w tego typu sprzęcie. Podpowiemy też jak znaleźć dobry serwis (https://regulservis.pl/drukarki-mfp-ksero/), w którym przeprowadzana jest naprawa drukarek. Dzięki temu zyskamy pewność, że oddajemy nasz sprzęt w dobre ręce.

Zaschnięte głowice

Firma HP stosuje w swoich drukarkach pojemniki z tuszem zintegrowane z głowicami. Jest to rozwiązanie, które wymaga większego wkładu finansowego podczas wymiany atramentu, ponieważ jest on droższy, jednak zaletą jest instalacja nowych głowic za każdym razem, gdy wykonujemy tą procedurę. Często jednak tusz jeszcze jest obecny w zbiorniczkach, jednak drukarka przestaje działać. Dzieje się tak najczęściej wtedy, gdy przez długi czas nie używaliśmy urządzenia. W takiej sytuacji dobrze jest odwiedzić serwis drukarek, ponieważ fachowcy mogą jeszcze być w stanie odratować takie głowice, przez co będzie możliwe wykorzystanie atramentu do końca. Jeśli ktoś ma więcej wprawy, może też spróbować wykonać to samodzielnie, poprzez przemycie dolnej części głowic spirytusem. Jednak decydujmy się na to tylko wtedy, gdy mamy bardzo pewną rękę, ponieważ można też w łatwy sposób doprowadzić do całkowitego uszkodzenia takiej zapchanej głowicy. Serwis natomiast poradzi sobie na 100%.

Uszkodzenia elektroniki

Współczesna drukarka posiada w swoim wnętrzu tak naprawdę całkiem rozbudowany komputer sterujący. W niektórych modelach HP dochodzi do jego uszkodzenia, co objawia się albo wyświetlaniem dziwnych komunikatów na ekranie, albo całkowitym wyłączeniem się urządzenia. Na szczęście naprawa drukarek HPz tą przypadłością nie jest bardzo kłopotliwa, wystarczy po prostu wymienić moduł elektroniczny. Dobry serwis poradzi sobie z tym bez problemu, a koszty naprawy nie będą duże. Chcąc uniknąć tego rodzaju awarii, nigdy nie powinniśmy narażać drukarki na zbyt duże wstrząsy, np. podczas przenoszenia. Nie należy również eksploatować sprzętu w nadmiernie zawilgoconych pomieszczeniach, ponieważ może to doprowadzić do korozji połączeń elektronicznych i w konsekwencji do wspomnianej awarii sterownika elektronicznego. Trzeba też uważać na napięcie sieciowe, instalacja elektryczna powinna być wyposażona w ogranicznik przepięć, który skutecznie ochroni sprzęt elektroniczny.

Jeżeli zamierzamy oddać nasz sprzęt do naprawy, powinniśmy wybierać zawsze dobrej jakości serwisu. Tylko takie punkty zatrudniają prawdziwych fachowców, którym nie jest straszna żadna naprawa drukarek HP Warszawama ogromną ilość zakładów serwisujących urządzenia drukujące, dlatego najpierw powinniśmy poszukać informacji w sieci, a przede wszystkim sprawdzić opinie i komentarze innych klientów. Możemy też popytać wśród znajomych i rodziny, a z pewnością znajdziemy osoby które polecą nam bądź odradzą wizytę pod danym adresem.

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx