Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

23 maja 2024

Ekologia w kominkach, czyli połączenie estetyki i funkcjonalności

Powszechne zainteresowanie ekologią i dbałością o aspekty środowiskowe nie ominęło też branży grzewczej. A konkretniej branży kominkowej, która odeszła od staromodne formy ogrzewania opałowego na rzecz biopaliw. Czyli takich, które są bezpieczne dla środowiska, ale też dla samego człowieka, a ich wdychanie nie grozi poważnymi zaburzeniami zdrowotnymi.

Biokominki domową ozdobą

Podstawowym przejawem tego trendu jest rozszerzenie sprzedaży biokominków, czyli specjalnych typów kominków opalanych biopaliwami a nie tradycyjnym węglem lub drewnem. Dzięki swojemu niebanalnemu wyglądowi stanowią idealną ozdobę każdego domu w połączeniu z bardzo dużą funkcjonalnością grzewczą. Bez trudu można zakupić wiszące biokominki, narożne, ścienne a nawet małe, stolikowe egzemplarze, które idealnie sprawdzą się w małych pomieszczeniach. Można też skorzystać z oferty https://sklep.komo.pl/biokominki i wybrać model pasujący nawet do najbardziej finezyjnych wnętrz.

Gdzie kupować biopaliwo?

Ponieważ biokominki wykorzystują do spalania specjalny typ paliwa, powinno być ono kupowane jedynie u sprawdzonych dostawców. Tylko w ten sposób można zagwarantować ich wysoką jakość grzewczą, ale również bezpieczeństwo całego procesu palenia w kominkach. Dobrej jakości paliwo to zerowe ryzyko wdychania szkodliwych substancji, co niestety często się zdarza przy zakupie biopaliwa z podejrzanego i niesprawdzonego źródła. Dodatkowo efektywność jego spalania jest bardzo wysoka, co przekłada się z jednej strony na silniejszy, mocniejszy płomień i więcej ciepła, z drugiej zaś na oszczędność finansową związaną z zakupem biopaliwa.

Biokominki jako alternatywa

Chociaż same biokominki nie zastąpią tradycyjnej formy ogrzewania zimową porą, to stanowią doskonałą alternatywę uzupełniającą. Mogą być używane do dogrzewania pomieszczeń, ale też jako kominek typowo ozdobny, którym można wprowadzić romantyczną, świąteczną lub kameralną atmosferę. Dostarczane przez biokominki ciepło bardzo łatwo poddać dystrybucji po całym domu za pomocą klasycznego systemu ogrzewania, jednak należy pamiętać, że do uzyskania dużego efektu potrzeba odpowiednio dużych kominków z rozbudowanymi wewnętrznymi palnikami.

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx