Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

28 lutego 2024

Gdzie można zamontować profile aluminiowe LED?

Taśmy LED to jeden z najpopularniejszych sposobów oświetlenia wnętrz. Tworzą dekoracyjne, ale również użytkowe aranżacje świetlne w salonach, sypialniach, kuchniach, łazienkach i innych przestrzeniach. Do ich montażu wykorzystuje się profile aluminiowe LED. Gdzie można zamontować profile LED?

Profile aluminiowe LED – co to jest?

Aby zamontować taśmę LED, w zasadzie wystarczy tylko taśma samoprzylepna. Aby jednak uzyskać estetyczny efekt, warto zastosować LED profile aluminiowe. Pod tym terminem znajdują się materiały dedykowane specjalnie do taśm ledowych, aby zapewnić ich właściwą ochronę oraz uzyskać atrakcyjnie wyglądające oświetlenie.

Do produkcji profili LED najczęściej stosowane jest aluminium. To materiał wyróżniający się wieloma zaletami jak lekkość, odporność na czynniki zewnętrzne, wysoka trwałość i wytrzymałość. Nie jest też podatny na wysokie temperatury, jakie mogą generować diody ledowe.

Rodzaje profili do taśm LED

W sprzedaży można znaleźć profile do taśm LED w wielu wariantach kolorystycznych do wyboru, między innymi surowe, anodowane, w kolorze srebrnym, białym czy czarnym. Oferowane są także w różnych kształtach jako nawierzchniowe, wpustowe – do zabudowania oraz kątowe – narożne.

Dodatkowo do profili stosowane są także specjalne klosze – przezroczyste lub mleczne, które rozpraszają światło.

Tak szeroka gama modeli powoduje, że profile aluminiowe do LED mogą być zamontowane niemalże w każdym miejscu.

Profile LED – przykładowe zastosowanie

Aluminiowe profile LED mają bardzo szerokie zastosowanie. Jak wspomniano wcześniej we wstępie, mogą być one zamontowane w praktycznie każdym pomieszczeniu w domu i nie tylko.

Najczęściej profile aluminiowe LED montowane są w poniższych miejscach:

  • sufity podwieszane
  • ściany
  • podłogi
  • schody
  • meble
  • zabudowy architektoniczne

Oczywiście, jest to tylko przykładowe zastosowanie, ponieważ profile aluminiowe LED mogą być zamontowane w wielu innych miejscach, dając niemalże nieograniczone zastosowanie. Warto też zaznaczyć, że profile mogą być używane w miejscach narażonych na wilgoć, na przykład w łazienkach, na tarasach i balkonach.

Można zatem tworzyć z ich pomocą zachwycające kompozycje, które stanowią efektowną dekorację we wnętrzach, a także mogą również spełniać funkcję lamp sufitowych, ściennych oświetlających całe pomieszczenia.

Gdzie kupić profile do taśm LED?

Obecnie profil do taśm LED można zakupić w praktycznie każdym sklepie dostarczającym ledowe artykuły oświetleniowe. Najszersza gama modeli czeka na kupujących w internecie, gdzie można zamówić profile w różnych wariantach wymiarowych, kolorach, przeznaczone do montażu w różnych pozycjach oraz miejscach.

Ceny najtańszych profili aluminiowych do taśm LED rozpoczynają się już od około 5 złotych za 1 metr bieżący. Wyższej klasy modele to wydatek wynoszący od około 10 do nawet ponad 20 złotych za jeden metr bieżący.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx