Kredyt gotówkowy online: ile się czeka na wypłatę środków?

Złożyłeś wniosek o kredyt i zastanawiasz się, ile masz czekać na wypłatę pożyczonej kwoty? A może dopiero rozważasz wzięcie kredytu? W tym artykule wyjaśniamy, ile będziesz czekać oraz od czego zależy czas oczekiwania na uzyskanie pieniędzy z banku.

Odkąd rynkiem produktów finansowych zawładnęły pożyczki online, czas oczekiwania na kredyt bardzo się skrócił. W wielu przypadkach dostaniesz pieniądze od ręki, zaraz po rozpatrzeniu decyzji kredytowej, która też została uproszczona do minimum i w znacznym stopniu zautomatyzowana.

Od czego zależy czas oczekiwania na decyzję kredytową?

Czas oczekiwania na przeanalizowanie wniosku o kredyt gotówkowy i dostarczonych przez Ciebie dokumentów zależy od:

  • technologii danego banku, a zwłaszcza tego, czy automatyzuje procesy weryfikacji,
  • liczby wniosków, które bank ma aktualnie do rozpatrzenia przypadających na jednego pracownika,
  • liczby dokumentów załączonych do wniosku,
  • poprawności dostarczonych przez Ciebie dokumentów i danych we wniosku.

Masz wpływ na to ostatnie, dlatego dokładnie sprawdź, czy we wniosku nie ma żadnych literówek, czy załączyłeś wszystkie potrzebne dokumenty, czy są one czytelne itd.

Pamiętaj, że wniosek o finansowanie online będzie rozpatrzony znacznie szybciej, niż stacjonarnie, dlatego warto zawnioskować o kredyt przez internet. Wtedy masz ogromne szanse, że bank przeanalizuje Twój wniosek jeszcze tego samego dnia.

Ile się czeka na przelew z banku?

Jeśli Twój wniosek o kredyt gotówkowy został rozpatrzony pozytywnie, pozostaje Ci zaczekać na przelew.

Jeżeli masz konto w tym samym banku, w którym zawnioskowałeś o kredyt, pieniądze zostaną zaksięgowane natychmiast i otrzymasz je nawet kilkanaście minut od podpisania umowy z bankiem.

W sytuacji, gdy masz konto w innym banku, musisz zaczekać aż oba banki zaksięgują przelew. Zazwyczaj zajmuje to jeden dzień roboczy, czasami możesz otrzymać pieniądze szybciej, jeszcze w dniu otrzymania decyzji.

Gdzie znajdziesz najlepsze kredyty online?

Wejdź na ranking pożyczek lub kredytów online lub skorzystaj z porównywarek, np. porównywarki kredytów online. Znajdziesz tam zestawienie ofert dostępnych obecnie na rynku. Posługując się suwakami, wprowadź parametry kredytu, który chcesz zaciągnąć, a następnie przejrzyj wyniki.

Z perspektywy czasu najbardziej opłaca Ci się wziąć kredyt w banku, w którym masz swoje główne konto osobiste. Wtedy bank będzie miał od razu wyciąg z Twojego konta, co znacznie uprości formalności. Jednak nie zawsze Twój bank będzie miał najtańszy kredyt. Dlatego sprawdź, która oferta jest najkorzystniejsza.

Pamiętaj o sprawdzeniu szczegółów danej oferty i upewnieniu się, że spełniasz kryteria postawione przez dany bank. Tylko wtedy otrzymasz kredyt.

Kiedy wybierzesz odpowiadającą Ci ofertę, wypełnij wniosek. Wiesz już, ile zaczekasz na kredyt, więc powodzenia!

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx