Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

28 lutego 2024

Jak działa i co to jest agencja pracy tymczasowej?

Wiele osób poszukujących pracy zastanawia się nad tym, czym jest i jak działa agencja pracy tymczasowej. To pytanie zadają sobie także przedsiębiorcy, którzy chcą korzystać z usług takiego miejsca. Otóż warto wiedzieć, że działanie jej polega przede wszystkim na pozyskiwaniu pracowników do firm. Co ważne, agencje te przejmują wszelkie formalności związane bezpośrednio z zatrudnieniem, a także z procesem rekrutacji. Śmiało można, stwierdzić, iż wyżej wymieniona agencja pracy tymczasowej jest dla każdego pracownika formalnym pracodawcą.

Działanie agencji pracy tymczasowej w praktyce

Każda agencja pracy tymczasowej oddelegowuje zatrudnionego pracownika do pracy w firmie u swojego klienta. W wyżej wymienionym przypadku ma się do czynienia z tak zwaną „umową trójstronną”, z której czerpią korzyści wszystkie strony. Warto również dodać, że działalność agencji pracy tymczasowej skupia się przede wszystkim na dwóch podstawowych filarach. Mianowicie, rekrutuje ona oraz poszukuje kandydatów na poszczególne stanowiska pracy. W tym celu korzysta ona z wielu różnych narzędzi, na przykład z własnych baz, w których znajdują się kandydaci. Co więcej, agencje pozyskują kandydatów także z popularnych portali ogłoszeniowych, jak i również odpowiedzi na forach dyskusyjnych. Warto również dodać, że media społecznościowe także są miejscem, z którego pomocą można pozyskiwać poszczególnych pracowników.

Obsługa kadrowo-płacowa agencji

Agencja zajmuje się także profesjonalną obsługą kadrowo-płacową poszczególnych pracowników. W praktyce wygląd to w ten sposób, iż po znalezieniu poszczególnych kandydatów, agencja kieruje ich na obowiązkowe badania wstępne. Co ważne, przygotowuje ona także wszelką dokumentację niezbędną do procesu zatrudnienia. Warto również dodać, że podpisuje ona umowę z pracownikiem, w której zawarte są wszystkie najważniejsze informacje o czasie pracy, stawce, wykonywanych czynnościach. Warto również dodać, że to właśnie agencja rozlicza oraz następnie wypłaca pracownikowi określone w umowie wynagrodzenie. Wyżej wymieniona firma również rozlicza urlopy pracownicze, L4 jak i również, co ważne, wystawia świadectwo pracy po zakończonym okresie zatrudnienia. Przejmuje ona niejako wszelkie obowiązki, formalności i dokumentację, którą najczęściej, w innych przypadkach muszą wypełniać pracodawcy.

Garść informacji o korzystaniu z agencji pracy tymczasowej

Klient korzystający z agencji, musi do całkowitych kosztów zatrudnienia doliczyć także marżę, obliczoną bezpośrednio za każdego pracownika. W zależności od konkretnej agencji, poszczególnych warunków umowy, taka marża może być inna. W drodze podsumowania warto pamiętać, że korzystanie z agencji pracy tymczasowej ma wiele korzyści. Klient, który korzysta z usług agencji, najczęściej nie ma obowiązku zajmowania się kwestiami administracyjnymi oraz kadrowymi. Jest to z pewnością bardzo wygodne dla wielu przedsiębiorców, że nie muszą tracić czasu na wyżej wymienione obowiązki i bez trudu mogą pozyskać wykwalifikowanego pracownika.

Sprawdź Agencje pracy tymczasowej na stronie https://atlaswork.pl/

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx