Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

18 kwietnia 2024

Poznaj najpiękniejsze szlaki rowerowe w Polsce!

Zawsze chciałeś wyruszyć w trasę rowerową dłuższą niż tylko dookoła własnego miasta? Specjalnie z myślą o Tobie przygotowaliśmy krótkie zestawienie najpiękniejszych szlaków rowerowych w Polsce. Miłej lektury!

Polska jest krainą o dość zróżnicowanych warunkach terenowych, dlatego odnajdą się tu rowerzyści o różnych preferencjach i doświadczeniu. Zawsze też mogą znaleźć tu coś, czego jeszcze nie zwiedzali i nie widzieli. Z każdym rokiem powstaje coraz więcej dróg przyjaznych rowerowym pasjom – co cieszy i zachęca, aby kolejny weekend spędzić na dwóch kółkach. Przed Wami wybrane najpiękniejsze szlaki rowerowe.

Jura Krakowsko-Częstochowska

Obszar ten znany jest z licznych zamków, które mogą śmiało wyznaczać kolejne cele i przystanki podróży. Rowerzyści mogą uczęszczać po drogach leśnych, ale także szutrowych. Na takie warunki idealnie sprawdza się rower Gravel do 4000. Ma on swoich zwolenników, którzy wymieniają się informacjami na temat poszczególnych modeli czy doświadczeń płynących z pokonywania poszczególnych tras. Z Jury Krakowsko-Częstochowskiej można dość płynnie dostać się do Krakowa.

Podlasie

Ciche, swojskie i dość zapomniane przez masową turystykę miejsce pozwala wyciszyć się, spędzić czas na dwóch kółkach i zatopić w odgłosy przyrody. Szczególne atrakcyjne okolice dla fanów aktywnego wypoczynku są nieopodal Biebrzańskiego Parku Narodowego i Narwiańskiego Parku Narodowego. Przy odrobinie szczęścia z perspektywy siodełka rowerowego Gravel można ujrzeć żubra. Przez Podlasie przebiega szlak Green Velo.

Morze Bałtyckie

Okolice Morza Bałtyckiego stanowią równie atrakcyjny teren do rowerowej eskapady. Koniecznie trzeba zahaczyć o wyspę Rumia. Widoki rekompensują cały wysiłek. Trasa rowerowa wzdłuż Morza Bałtyckiego jest dość popularna, więc trzeba spodziewać się tłoku.

Velo Małopolska

Ci, którzy chcą zwiedzić na rowerze południową część kraju, mogą zainteresować się projektem Velo Małopolska. Urokliwe szlaki są wciąż w trakcie budowy, choć wiadomo, że z wielu można już z powodzeniem korzystać. Zróżnicowany teren daje duże możliwości oglądania krajobrazu zwłaszcza tym, którzy pochodzą z terenów nizinnych.

Velo Dunajec

Dla tych, którzy zawędrowali już do Małopolski, nie lada gratką będzie trasa rowerowa Velo Dunajec. Znajdą tu wspaniałe widoki, niekończące się wzniesienia przechodzące w góry, ale też wiele strumieni i potoków. Wyjazd z Nowego Targu może doprowadzić miłośników dwóch kółek na trasę wokół Tatr. Malownicza okolica, zieleń i bliskość przyrody sprawiają, że zdecydowanie warto pokonać ją choć raz w swoim życiu.

Mazury

Kraina Wielkich Jezior Mazurskich to niekończące się możliwości obcowania z dziką przyrodą. Szlaki prowadzące wokół zbiorników dostarczają fantastycznych widoków i wrażeń. Wybierając się na rowerową przejażdżkę po Mazurach, warto zahaczyć o atrakcje znajdujące się m.in. w Olsztynie. Mazurskie urokliwe chaty, zapierające dech w piersi widoki i otoczenie sprzyjające uprawianiu sportu zachęca do letniej aktywności rowerowej.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gry KM
Gry KM
1 rok temu

Czy Velo, pomimo swoich wad, nie jest w tej chwili jedynym, który pozwala na ciekawą wielodniową wycieczkę rowerową na oznakowanym szlaku w dość dobrym standardzie nawierzchni?

1
0
Dodaj komentarzx