Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

28 lutego 2024

Powłoka ceramiczna na lakier samochodowy. Co to jest, ile kosztuje, czy warto?

Słyszałeś już o zaletach nałożenia powłoki ceramicznej, ale nie wiesz tak naprawdę czym ona dokładnie jest oraz czy na pewno jest to opłacalna usługa? W artykule tym dowiesz się wszystkich najważniejszych szczegółów związanych z nałożeniem powłoki! Dodatkowo poznasz koszty, z jakimi wiąże się ta usługa oraz… Wiele, wiele więcej! Zapraszamy do lektury! Powłoka ceramiczna na lakier samochodowy nie będzie już dla ciebie żadną tajemnicą!

Powłoka ceramiczna – cechy charakterystyczne

Salonowy wygląd samochodu to coś, co chcemy zostawić na jak najdłużej. Jednak samo regularne mycie samochodu nie wystarczy! Każdego dnia nasze samochody są narażone na wiele zanieczyszczeń oraz drobnych zarysowań. Szczególnie właściciele aut w miastach doświadczają tych rzeczy w swojej codzienności. Wówczas samochód może bardzo szybko utracić swój idealny, salonowy wygląd. Aby temu zapobiec z pomocą przychodzi powłoka ceramiczna. Jest to rodzaj warstwy ochronnej, którą nakłada się bezpośrednio na lakier samochodu.

Potrzeba nakładania powłoki ceramicznej wynika bezpośrednio z cech lakieru. Wyróżnia się on twardością na poziomie od 2H do 4H. Po nałożeniu powłoki miara ta zmienia się do aż 9H! Twardość na tym poziomie to twoja pewność ochrony lakieru samochodu przed zarysowaniami oraz zadrapaniami. Dodatkowo, nawet w momencie gdy doszłoby do tego typu uszkodzenia, możesz je łatwo usunąć, przykładowo za pomocą polerowania.

Powłoka ceramiczna na lakier samochodowy charakteryzuje się również bezpośrednim wpływem na wygląd lakieru. Podbija jego kolor oraz głębię, tworzy na nim efekt tafli lustrzanej, dzięki czemu lakier robi niesamowite wrażenie. Gdyby tego było mało, powłoka posiada tzw. efekt samooczyszczenia. Oznacza to, że brud nie przywiera do lakieru tak mocno, a w momencie gdy to się stanie, wystarczy przemyć lakier wodą, aby na nowo cieszyć się jego wyglądem.

Inwestycja w samochód, czyli powłoka ceramiczna

Jednym z najczęściej zadawanych pytań w temacie nałożenia powłoki ceramicznej są koszty usługi tego typu. Warto na początek zaznaczyć, że mogą być one naprawdę różne. Cena ta zależy przede wszystkim od produktu, jaki zostaje wybrany do nałożenia. Oprócz tego możesz odnaleźć oferty, które oprócz nałożenia powłoki ceramicznej oferują nałożenie dodatkowych warstw ochronnych. Wówczas cena usługi może rosnąć. Jednak na sam proces nałożenia powłoki ceramicznej należy patrzeć jak na inwestycję. Dzięki powłoce maleją koszty pielęgnacji samochodu oraz ewentualnych napraw zarysowań. Dodatkowo wartość samochodu wzrasta, a jego żywotność się zwiększał.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx