Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

30 maja 2024

Decyzje oparte na danych – jak wykorzystywać big data, aby zwiększać wydajność pracy?

W obecnych czasach przedsiębiorstwa coraz częściej wykorzystują big data, czyli działania związane z decyzjami opartymi na danych. Warto dowiedzieć się, jak korzystać z nich w praktyce, aby zwiększyć wydajność pracy.

Optymalizacja procesów

Usługi big data mogą być wykorzystywane przede wszystkim do optymalizacji procesów w przedsiębiorstwach o różnej wielkości, zarówno małych, jak i dużych firm. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się w przypadku wewnętrznych procesów w firmach, ale także procesów produkcyjnych. Dzięki niemu możliwe jest opracowanie danych, które będą podstawą do wprowadzenia ulepszeń oraz oszczędności. Bid data wpływa na oszczędność czasu, ale także redukcję kosztów, co ma bardzo duże znaczenie w wielu przedsiębiorstwach. Dzięki big data możliwa jest także optymalizacja pracy maszyn i urządzeń, co sprawi, że ich działania będą efektywniejsze.

Dotarcie do klientów

Analityka big data umożliwia również lepsze dotarcie do szerszego grona klientów. Małe i średnie przedsiębiorstwa mogą zyskiwać oraz gromadzić dane na temat swoich klientów, dzięki czemu możliwe będzie lepsze dostosowanie przez nie oferty produktowej do potrzeb i wymagań odbiorców. Przedsiębiorstwa mogą również planować powstawanie nowych produktów na podstawie analizy informacji gromadzonych na temat specyfiki zachowań klientów. Źródła informacji o klientach w obecnych czasach są bardzo zróżnicowane. Wśród nich można wskazać zarówno przebieg procesu sprzedażowego, jak i dane zgromadzone na podstawie wyszukiwarek internetowych oraz social mediów.

Analiza trendów

Dzięki big data możliwe jest przewidywanie nowych trendów, a także analizowanie aktualnych procesów. Monitorowanie powtarzających się trendów oraz zachowań zakupowych konsumentów umożliwia dokonywanie zmian w planowaniu sprzedaży, co może wpłynąć na poprawienie się jej wyników. Dzięki big data możliwe jest uzyskiwanie rzetelnych informacji na podstawie sprawdzonych danych, a nie ich szacowanie, co ma miejsce w przedsiębiorstwach, które nie korzystają z tego rozwiązania.

Weryfikacja konkurencji

Usługi związane z big data umożliwiają również weryfikację działań konkurencji. W obecnych czasach przedsiębiorstwa mają dostęp do różnych narzędzi, których zadaniem jest monitorowanie danych zgromadzonych w sieci. Dzięki nim możliwe jest łatwe sprawdzenie oferty konkurencji, a w szczególności kreowanej przez nią polityki cenowej.

Ułatwiona rekrutacja

Kolejną zaletą wykorzystywania big data w praktyce jest ułatwiony proces rekrutacji. Możliwe jest określenie najwydajniejszych kanałów rekrutacji, a także wybór najlepszych pracowników na konkretne stanowiska, co na pewno wpłynie na efektywność pracy, a także uzyskiwane efekty. Oprócz tego big data to rozwiązanie, które przydaje się do zwiększania zaangażowania zatrudnionych pracowników. Może być ono związane z takimi aspektami pracy jak kontrolowanie absencji, produktywności, a także zadowolenia pracowników z wykonywanych zadań. Na pewno rozwiązanie to sprawdzi się w wielu przedsiębiorstwach.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx