Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

12 kwietnia 2024

Aktywne wakacje w Jastarni całą rodziną. Jakie sporty czekają na urlopowiczów?

Półwysep Helski, w tym Jastarnia, uchodzi za najlepsze w Polsce miejsce do uprawiania sportów wodnych. Rodzinne wakacje mogą stać się jednocześnie aktywnym urlopem, czego najlepszym dowodem jest Jastarnia. Domki letniskowe w wersji premium oraz szkoły surfingu latem otwierają drzwi przed turystami z całej Polski. Których sportów warto spróbować, przebywając w Jastarni?

Windsurfing, czyli wiatr w żagle

Na Półwyspie Helskim panują doskonałe warunki wietrzne do surfowania, dlatego jednym z oczywistych wyborów na udane aktywne wakacje jest windsurfing. Oprócz tego, że na miejscu można znaleźć przestronne i komfortowe letniskowe domki, Jastarnia słynie również z tutejszych szkół windsurfingu. Sprzęt dostosowany do wieku i sylwetki każdej osoby można z łatwością znaleźć na miejscu. Pod okiem doświadczonego instruktora postępy nawet w tak trudnej dyscyplinie przychodzą naprawdę szybko!

Kitesurfing – surfowanie przy pomocy latawca

W tych samych warunkach atmosferycznych można spróbować także kitesurfingu. Większość specjalistów uważa, że jego nauka jest nawet nieco łatwiejsza, a pilny i ambitny uczeń może już w trakcie jednego dłuższego pobytu nad morzem nauczyć się ślizgu na rufie, aby poruszać się po tafli wody ze znacznie wyższą prędkością!

SUP – hit ostatnich sezonów

Zdecydowanie mniej wymagającą, a bardzo popularną w ostatnich latach dyscypliną sportu lub formą nadmorskiej rekreacji jest SUP, czyli wiosłowanie na stojąco na specjalnej desce. Nad morzem stand up paddling daje znacznie więcej frajdy niż na spokojnym jeziorze, ze względu na fale, które być może nieco utrudniają naukę, ale zdecydowanie urozmaicają pływanie.

Nie tylko sporty wodne – rowerem wzdłuż Półwyspu Helskiego

Jednak trzeba pamiętać, że pobyt nad morzem to aktywny wypoczynek nie tylko w postaci sportów wodnych. Piłka nożna na plaży czy siatkówka plażowa stanowią oczywisty wybór, ale na miejscu warto wypożyczyć również rower, aby przejechać się doskonale przygotowaną i bezpieczną trasą wzdłuż Półwyspu Helskiego. Bardziej ambitni kolarze mogą wyruszyć z Jastarni do Trójmiasta, a następnie wrócić na miejsce promem!

Joga wśród szumu fal

Urlopowicze, którzy pragną jednocześnie relaksować ciało i umysł, mają też do dyspozycji jogę, która prawdopodobnie nigdzie nie jest tak kojąca, jak na wybrzeżu, gdzie odbywa się wśród przyjemnego szumu fal. W Jastarni można znaleźć ustronne miejsce, aby praktykować jogę samodzielnie, ale dużą popularnością cieszą się także zorganizowane zajęcia grupowe.

Szkoła surfingu i wygodne domki – Jastarnia zaprasza!

Dlaczego, nie licząc dobrych warunków pogodowych, nad Bałtykiem idealnym miejscem na aktywne rodzinne wakacje jest właśnie Jastarnia? Domki letniskowe leżą tu bezpośrednio w sąsiedztwie szkół surfingu, co stanowi ważne udogodnienie. Dobrym tego przykładem jest ośrodek wypoczynkowy Pod Cyprysami. Goście mogą liczyć na domki wyposażone we własną łazienkę, aneks kuchenny oraz taras, a ośrodek współpracuje z lokalną szkołą surfingu SurfPoint, więc sprzęt i zajęcia z instruktorami są dostępne na miejscu!

Ale to nie wszystko. W ośrodku znajduje się restauracja z pysznym jedzeniem i muzyką na żywo. Urlopowicze mogą zapewnić sobie relaks w tutejszej saunie i gabinecie fizjoterapii. Na najmłodsze dzieci, które nie są jeszcze gotowe na surfing, czekają całodzienne zorganizowane animacje wliczone w cenę pobytu. Gdy pociechy znajdują się pod dobrą opieką, rodzice i starsze rodzeństwo mogą w spokoju trenować sporty wodne. Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce na aktywne rodzinne wakacje!

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx