Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

28 lutego 2024

Kompletne systemy grzewczo-wentylacyjne dla przemysłu

Firma Systema Polska ma w swojej ofercie szereg energooszczędnych rozwiązań grzewczych i wentylacyjnych znajdujących zastosowanie w obiektach wielkokubaturowych takich jak centra logistyczne, hale magazynowe i produkcyjne, obiekty sportowe czy sakralne. Główne obszary działalności to ogrzewanie podczerwienią, ogrzewanie nadmuchowe i wentylacja.

Ogrzewanie promiennikowe – promienniki podczerwieni i pasy promieniujące

Ten typ ogrzewania doskonale sprawdza się w obiektach wielkokubaturowych. Promienniki podczerwieni rurowe i pasy promieniujące umożliwiają zapewnienie komfortu cieplnego pracownikom przy racjonalnych kosztach. W ich przypadku spalanie gazu ma miejsce w inżektorowym, hermetycznym palniku, który posiada elektroniczny system zapłonu i jonizacyjną kontrolę płomienia. Emiter, którym jest rura promieniująca, ogrzewany jest płomieniem, jak również produktami spalania gazu. Generowane fale elektromagnetyczne powodują natychmiastowe odczucie ciepła, zaś powietrze ogrzewane jest w sposób wtórny – poprzez odbicie się fal od ścian, wyposażenia czy ludzi znajdujących się w pomieszczeniu.

Ogrzewanie nadmuchowe  – nagrzewnica gazowa

Ogrzewanie nadmuchowe to jedno z najbardziej powszechnych rozwiązań grzewczych znajdujących zastosowanie w obiektach o średniej i dużej kubaturze. Jak działają? Energia cieplna wytwarzana w wymienniku ogrzewa powietrze. Powietrze ogrzewa wnętrze pomieszczenia bezpośrednio lub za pomocą kanałów wentylacyjnych.  Źródło ciepła stanowi gaz. W urządzeniach oferowanych przez firmę Systema działa palnik typu Premix oraz bardzo wydajny wymiennik ciepła ze stali INOX 430.

Wentylacja – kurtyna powietrzna i destryfikatory

Destryfikatory mają za zadanie wymuszenie przepływu powietrza z górnych stref ogrzewanego powietrza ku dołowi. Cieplejsze powietrze trafia tam gdzie przebywają ludzie, dzięki temu możliwe staje się zapewnienie im odpowiedniego komfortu cieplnego. Destryfikatory – w skrajnych warunkach – umożliwiają uzyskanie do 30% oszczędności energii.

Kurtyny powietrzne oddzielają strefy grzewcze o różnych temperaturach, bądź też wnętrze obiektu od środowiska zewnętrznego.

Wsparcie techniczne Bogata oferta produktowa to nie jedyny atut firmy. Systema zapewnia fachową usługę serwisową, szybki czas reakcji oraz dostępność części zamiennych. Technicy udzielają wsparcia w szerokim zakresie, w tym przy rozruchu urządzeń, zapewniają obsługę w okresie gwarancji jak również podczas całego okresu eksploatacji urządzeń. Grupa wykwalifikowanych specjalistów serwisowych dostępna jest na życzenie klientów oraz użytkowników oferowanych rozwiązań.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx