Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

30 maja 2024

Izolacja fundamentów w nieruchomości – o czym warto wiedzieć?

Właściwie wykonana hydroizolacja fundamentów jest niezbędna, jeśli chcemy zapewnić nieruchomości odpowiednią ochronę przed oddziaływaniem wód gruntowych. Co warto wiedzieć o izolacji fundamentów? Jak postępować w razie konieczności przeprowadzenia lokalizacji wycieków wody w budynku?

Hydroizolacja budynku – z czego powinna być wykonana?

Na rynku dostępnych jest wiele materiałów, dzięki którym możliwe jest wykonanie skutecznej izolacji przeciwwodnej fundamentów i ścian budynku. Profesjonalne firmy budowlane wykorzystują materiały takie jak masa bitumiczna, emulsja asfaltowa czy nowoczesne folie hydroizolacyjne, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Izolacja i ocieplenie budynku to podstawowe elementy zapewnienia termobezpieczeństwa. Gdy pojawią się uchybienia w tym zakresie, na przestrzeni lat możemy mieć problem z zawilgoceniem ścian i podłóg. W takiej sytuacji konieczne będzie profesjonalne osuszanie budynków. Aby temu zapobiec, warto przestrzegać kilku zasad. Nie warto oszczędzać na materiałach budowlanych – szczególnie hydroizolacyjnych. Do prac zatrudnijmy wyłącznie profesjonalistów. Weźmy również pod uwagę dodatkowe ocieplenie fundamentów.

Dobra izolacja to nie tylko ograniczenie ryzyka zalania wodą i wystąpienia wilgoci, ale również mniejsze zapotrzebowanie energetyczne nieruchomości. Zadbaj o wysokiej jakości stolarkę okienną i szczelne drzwi, które pomogą Ci zapobiec przedostawaniu się ciepłego powietrza na zewnątrz budynku.

Jakie są skutki źle wykonanej izolacji fundamentów? Niewłaściwie wykonana izolacja ścian, stropów i fundamentów oznacza spore ryzyko. Wody gruntowe i opady deszczu spowodują zawilgocenie podłóg i ścian. Z czasem pojawi się grzyb i pleśń a w budynku wyczuwalny będzie nieprzyjemny zapach. Będziemy mieć również problem z zalewaniem, np. piwnicy. Długotrwałe oddziaływanie wilgoci niekorzystnie wpływa również na stan murów. U mieszkańców mogą z kolei pojawić się dolegliwości wywołane pojawieniem się grzybów i pleśni. Firmy specjalizujące się w lokalizacji wycieków i osuszaniu budynków, takie jak Dry-Home, szybko wykonają konieczne działania: wykrycie wycieku, osuszanie, niezbędne pomiary wilgoci oraz usunięcie grzybów i pleśni. Specjaliści realizują także usługi takie jak kompleksowe usuwanie skutków pożaru czy osuszanie dachów płaskich.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Artur
1 rok temu

Dobra izolacja to podstawa w przypadku fundamentów. Niestety później trudno jest zweryfikować ich stan i często bywa tak, że finalnie kupuje się „kota w worku”.

1
0
Dodaj komentarzx