Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

4 grudnia 2022

Na co zwrócić uwagę podczas wynajmu samochodu zimą?

Wyjazd na święta do rodziny, przywitanie Nowego Roku, narty w górach, ale również naprawa po stłuczce – to jedynie parę zimowych sytuacji, gdy przyda się auto z wypożyczalni. Sprawdź, o czym warto pamiętać, jeśli planujesz wynająć samochód w okresie zimowym!

Czy wynajem samochodu zimą to dobry wybór?

Kierowcy planujący wynajem samochodu w Warszawie i w innych miastach w Polsce oraz na całym świecie mają dostęp do wielu wypożyczalni przez praktycznie cały rok. Wielu kierowców obawia się jednak korzystania z ich usług zimą.

Wynajmu samochodu zimą nie trzeba się bać. Wypożyczalnie specjalnie przygotowują swoje floty do tego sezonu, aby zapewnić klientom bezpieczne podróże nawet w bardzo wymagających warunkach. Samochody są ubezpieczone i mają pakiety Assistance, dlatego nawet wtedy, gdy rozładuje się akumulator lub przydarzy się wypadek, można liczyć na szybką pomoc. Dodatkowo klienci mogą korzystać z rozszerzonej ochrony ubezpieczeniowej, która zapewnia większe bezpieczeństwo podczas jazdy.

Zimowe wojaże nowoczesnym, komfortowym autem mogą być więc idealnym wyborem na okres świąteczny, sylwestrowy, ferie, by miło spędzić czas z bliskimi, zwiedzić ciekawe zakątki lub skorzystać z aktywnego wypoczynku.

Wynajem auta zimą – na co zwrócić uwagę?

Przy wypożyczaniu samochodu zimą warto pamiętać o poniższych kwestiach:

Opony zimowe

Zdecydowana większość wypożyczalni samochodowych wymienia w swoich pojazdach opony z letnich na zimowe. Warto jednak upewnić się, czy samochód rzeczywiście ma odpowiednie ogumienie na tę porę roku.

Zimowe opony zapewniają lepszą przyczepność w niekorzystnych warunkach. Zmniejszają ryzyko poślizgów, skracają drogę hamowania i dzięki temu podnoszą komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Łańcuchy śniegowe

Będą niezbędne podczas pokonywania oblodzonych wzniesień. Gdy planuje się wyjazd do górskiej miejscowości, warto zdecydować się na ich wynajem w wypożyczalni.

Dodatkowe ubezpieczenie

Zimą nietrudno o kolizje i wypadki samochodowe. Niesprzyjające warunki, czyli padający śnieg, lód na drogach, błoto i szybki zmrok sprzyjają zdarzeniom na drogach.

Wypożyczalnie samochodowe oferują pojazdy z ubezpieczeniem, ale warto pamiętać o tym, że obejmuje ono najczęściej udział własny. Oznacza to, że jeżeli wywoła się szkodę, jej część trzeba będzie pokryć z własnej kieszeni. Aby tego uniknąć, należy wykupić dodatkowe ubezpieczenie.

Bagażnik na narty

Gdy wypożyczonym samochodem zamierza się pojechać na narty, warto poszukać wypożyczalni, w której można wynająć bagażnik dachowy na sprzęt sportowy.

Wynajem bagażnika samochodowego na narty możliwy jest w przypadku wybranych samochodów, dlatego warto wcześniej sprawdzić, które modele pozwalają na jego montaż. Wtedy pracownicy wypożyczalni odpowiednio przygotują pojazd, aby był on gotowy do wyjazdu w góry.

Wyjazdy zagraniczne – pamiętaj o obowiązkowym wyposażeniu

Planujesz zimowy wyjazd za granicę? Samochód z wypożyczalni może być wtedy także świetnym wyborem.

Zanim wyruszysz, sprawdź, jakie wyposażenie zimowe jest konieczne w kraju docelowym i krajach, przez które zamierzasz przejechać. Przykładowo w Niemczech i w Austrii w okresie zimowym niezbędne będą opony zimowe, a w wielu górskich rejonach konieczne są również łańcuchy śniegowe.

Informacje na ten temat może też przekazać pracownik wypożyczalni samochodowej, który zadba o to, aby auto było odpowiednio wyposażone.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx