Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

21 lutego 2024

Na co zwrócić uwagę podczas wynajmu samochodu zimą?

Wyjazd na święta do rodziny, przywitanie Nowego Roku, narty w górach, ale również naprawa po stłuczce – to jedynie parę zimowych sytuacji, gdy przyda się auto z wypożyczalni. Sprawdź, o czym warto pamiętać, jeśli planujesz wynająć samochód w okresie zimowym!

Czy wynajem samochodu zimą to dobry wybór?

Kierowcy planujący wynajem samochodu w Warszawie i w innych miastach w Polsce oraz na całym świecie mają dostęp do wielu wypożyczalni przez praktycznie cały rok. Wielu kierowców obawia się jednak korzystania z ich usług zimą.

Wynajmu samochodu zimą nie trzeba się bać. Wypożyczalnie specjalnie przygotowują swoje floty do tego sezonu, aby zapewnić klientom bezpieczne podróże nawet w bardzo wymagających warunkach. Samochody są ubezpieczone i mają pakiety Assistance, dlatego nawet wtedy, gdy rozładuje się akumulator lub przydarzy się wypadek, można liczyć na szybką pomoc. Dodatkowo klienci mogą korzystać z rozszerzonej ochrony ubezpieczeniowej, która zapewnia większe bezpieczeństwo podczas jazdy.

Zimowe wojaże nowoczesnym, komfortowym autem mogą być więc idealnym wyborem na okres świąteczny, sylwestrowy, ferie, by miło spędzić czas z bliskimi, zwiedzić ciekawe zakątki lub skorzystać z aktywnego wypoczynku.

Wynajem auta zimą – na co zwrócić uwagę?

Przy wypożyczaniu samochodu zimą warto pamiętać o poniższych kwestiach:

Opony zimowe

Zdecydowana większość wypożyczalni samochodowych wymienia w swoich pojazdach opony z letnich na zimowe. Warto jednak upewnić się, czy samochód rzeczywiście ma odpowiednie ogumienie na tę porę roku.

Zimowe opony zapewniają lepszą przyczepność w niekorzystnych warunkach. Zmniejszają ryzyko poślizgów, skracają drogę hamowania i dzięki temu podnoszą komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Łańcuchy śniegowe

Będą niezbędne podczas pokonywania oblodzonych wzniesień. Gdy planuje się wyjazd do górskiej miejscowości, warto zdecydować się na ich wynajem w wypożyczalni.

Dodatkowe ubezpieczenie

Zimą nietrudno o kolizje i wypadki samochodowe. Niesprzyjające warunki, czyli padający śnieg, lód na drogach, błoto i szybki zmrok sprzyjają zdarzeniom na drogach.

Wypożyczalnie samochodowe oferują pojazdy z ubezpieczeniem, ale warto pamiętać o tym, że obejmuje ono najczęściej udział własny. Oznacza to, że jeżeli wywoła się szkodę, jej część trzeba będzie pokryć z własnej kieszeni. Aby tego uniknąć, należy wykupić dodatkowe ubezpieczenie.

Bagażnik na narty

Gdy wypożyczonym samochodem zamierza się pojechać na narty, warto poszukać wypożyczalni, w której można wynająć bagażnik dachowy na sprzęt sportowy.

Wynajem bagażnika samochodowego na narty możliwy jest w przypadku wybranych samochodów, dlatego warto wcześniej sprawdzić, które modele pozwalają na jego montaż. Wtedy pracownicy wypożyczalni odpowiednio przygotują pojazd, aby był on gotowy do wyjazdu w góry.

Wyjazdy zagraniczne – pamiętaj o obowiązkowym wyposażeniu

Planujesz zimowy wyjazd za granicę? Samochód z wypożyczalni może być wtedy także świetnym wyborem.

Zanim wyruszysz, sprawdź, jakie wyposażenie zimowe jest konieczne w kraju docelowym i krajach, przez które zamierzasz przejechać. Przykładowo w Niemczech i w Austrii w okresie zimowym niezbędne będą opony zimowe, a w wielu górskich rejonach konieczne są również łańcuchy śniegowe.

Informacje na ten temat może też przekazać pracownik wypożyczalni samochodowej, który zadba o to, aby auto było odpowiednio wyposażone.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx