Sklepy PrestaShop – dlaczego warto oprzeć o nie sprzedaż online?

Sklepy PrestaShop są bardzo popularne w sieci głównie ze względu na swoją modułową konstrukcję i łatwość użytkowania. Każdy może zacząć pracować na tej platformie bez większego kosztu, dzięki czemu próg wejścia nie jest zbyt wysoki. Jak działa PrestaShop? Czy to dobre rozwiązanie e commerce?

1. Sklepy internetowe PrestaShop – czym się charakteryzują?

2. Co jest potrzebne, aby otworzyć sklep internetowy?

3. Oprogramowanie PrestaShop – jak z niego korzystać?

Sklepy internetowe PrestaShop – czym się charakteryzują?

Wybór sklepu internetowego to coraz częściej spotykana postawa wśród klientów. Powoduje to wiele czynników, między innymi wygoda i dostęp do szerszej gamy produktów, a także możliwość łatwego porównania cen bez konieczności wędrówki po wielu punktach stacjonarnych. Jeżeli więc chcemy rozwijać swój biznes, prędzej czy później przyjdzie nam się zastanowić nad założeniem własnej platformy sprzedażowej. Sklep PrestaShop jest do tego idealny, ponieważ niewielkim nakładem czasu i pieniędzy możemy postawić swoją własną stronę, a także szybko skonfigurować opcje płatności oraz dostawy. Dodatkowo interfejs platformy PrestaShop jest czytelny, intuicyjny w nawigacji i wygodny zarówno dla administratora, jak i klientów, co czyni go jednym z najlepszych rozwiązań na początek.

Co jest potrzebne, aby otworzyć sklep internetowy?

Podstawą działania wszystkich sklepów internetowych jest dobry hosting oraz domena. Ten pierwszy powinien być na tyle stabilny, aby był w stanie utrzymać duże obciążenie witryny. Z kolei domena powinna bezpośrednio korespondować z tematyką naszego sklepu, tak aby klient mógł łatwo ją skojarzyć. Ponadto będziemy również potrzebować samej struktury sklepu: produktów, kategorii, opcji wysyłki oraz płatności, regulaminów, polityk zwrotów i reklamacji i tak dalej. Jest to więc dość duże przedsięwzięcie, w którym musimy zadbać o wiele szczegółów z najróżniejszych dziedzin.

Oprogramowanie PrestaShop – jak z niego korzystać?

Sklepy PrestaShop mają jedną bardzo dużą zaletę – są proste i intuicyjne w obsłudze. Dzięki temu świetnie sprawdzi się zarówno dla klientów indywidualnych, którzy dopiero zaczynają działać w internecie, jak i dużych przedsiębiorców poszukujących stabilnej platformy pod swoje witryny. Co więcej, za oprogramowaniem PrestaShop idzie niezliczona ilość szablonów, widżetów, dodatków i innych elementów, o które możemy wzbogacić swoją stronę, a które ułatwią nam takie działania, jak docieranie do większej liczby klientów, sprawniejsza obsługa czy personalizacja produktów na podstawie poprzednich zakupów, jak i dla nowych klientów.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx