Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

12 kwietnia 2024

Czym kierować się podczas wybory pieca na ekogroszek?

Piece na ekogroszek cieszą się coraz to większą popularnością. Co ciekawe, nie wynika to tylko i wyłącznie ze względu na nowe regulacje prawne, dotyczące konieczności zrezygnowania z „kopciuchów”. Użytkownicy tego typu kotłów samodzielnie przekonują się, że są one niezwykle wydajnym i wygodnym komponentem systemu grzewczego i zapewniają jednocześnie wysoką ekologiczność. Warto jednak zauważyć, że kotły na ekogroszek nie są jednorodną kategorią produktową, a co za tym idzie, warto poświęcić większą uwagę, zanim zdecydujemy się na ich finalny zakup. Co powinniśmy więc uwzględnić wybierając piec na ekogroszek?

Cena kotłów na ekogroszek – czy idzie ona w parze z jakością?

W obecnych czasach z pewnością nikt z nas nie ma ochoty na to, by wydawać połowę swoich oszczędności na zakup nowego kotła na ekogroszek. Jednocześnie warto się przygotować na to, że ceny takich pieców wahają się w granicach od dwóch do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na pierwszy rzut oka jest to więc dość pokaźny wydatek. Niemniej jednak im lepszej jakości kocioł na ekogroszek kupimy, tym większe może on wygenerować dla nas oszczędności. Najnowocześniejsze modele – piątej klasy – wyposażone są w szereg technologicznych rozwiązań, które mają zwiększyć zarówno wydajność samego pieca, ale także gwarantować ich ekologiczną i całkowicie bezawaryjną pracę. Śmiało można więc powiedzieć, że w tym wypadku cena idzie w parze z jakością, a jednorazowy, większy wydatek może przyczynić się do ekonomiczniejszej pracy kotła i zwrócić się w perspektywie czasu.

Dobry i rekomendowany, czyli producent kotłów na ekogroszek ma znaczenie!

Kotły na ekogroszek w dalszym ciągu pozostają jedynie urządzeniami i jak wiadomo, mają one prawo do tego, by odmówić nam posłuszeństwa w toku intensywnej eksploatacji. Jednocześnie wybierając dobrego i znanego producenta kotłów na ekogroszek jak np.: kotlyleszka.pl możemy ryzyko niepożądanej awarii znacznie obniżyć. Przede wszystkim doświadczeni producenci doskonale wiedzą jakie materiały i jakie rozwiązania powinny być zastosowane w odniesieniu do kotłów na ekogroszek. Dbają oni o każdy, nawet najmniejszy detal, a co więcej, oferują nam długą gwarancję na swoje produkty. Jeśli więc zależy nam na tym, by nie narażać się na dodatkowe wydatki związane z serwisem lub kompletną naprawą kotłów na ekogroszek, wybierajmy jedynie takie modele, które pochodzą od znanych i rekomendowanych producentów. Takiego wyboru z pewnością nikt z nas nie będzie żałował.

Na jakie parametry kotła na ekogroszek warto zwrócić uwagę przy wyborze?

Oprócz ceny i producenta, warto także uwzględnić niektóre parametry, jakimi cechują się kotły na ekogroszek. Wśród najważniejszych z nich można wymienić:

  • wielkość kotła – powinna być ona dopasowana idealnie do ilości pomieszczeń, jakie mają zostać przy jego pomocy ogrzane;
  • moc kotła – to jeden z kluczowych parametrów przy wyborze kotła na ekogroszek. Moc kotła należy dobrać uwzględniając styl budownictwa naszego domu. W starszych budynkach straty ciepła są znacznie większe, a to oznacza, że potrzebny nam będzie „silniejszy” kocioł. Z kolei w nowoczesnych budynkach, z dobrą izolacją termiczną, zapotrzebowanie na energię grzewczą będzie znacznie niższe.
  • grubość ścianek – dobry kocioł na ekogroszek powinien mieć ścianki o grubości co najmniej 6 milimetrów;

Oczywiście warto także uwzględnić szereg dodatkowych funkcjonalności jak np.: wielkość podajnika, czy rodzaje sterowników, które znacznie mogą nam ułatwić obsługę kotła na ekogroszek. Mając w pamięci powyższe wskazówki, z pewnością podejmiemy rozsądną decyzję zakupową.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx