Furtka lewa czy prawa – na którą się zdecydować?

Furtki to bardzo ważny element każdego ogrodzenia. Dzięki nim jesteś w stanie swobodnie wchodzić oraz wychodzić bez korzystania z bramy dla samochodu. Oferowane są lewe i prawe furtki. Którą w tym przypadku wybierać?

Furtki jako element danego ogrodzenia

Furtki aluminiowe to przede wszystkim ważny element ogrodzenia. W końcu to dzięki niemu możemy swobodnie poruszać się po naszej posesji oraz poza nią. Zamiast więc otwierać bramę wjazdową, warto w tym przypadku skorzystać właśnie z furtki – o ile oczywiście nie mamy zamiaru przez nią przejechać.

Warto zaznaczyć, że montaż furtki nie jest aż tak skomplikowany. Jednak ważne jest, aby wybrać odpowiednie miejsce, w którym ją umieścimy. Naturalnym jest, że dana furtka sąsiaduje z bramką wejściową. Rozmieszczenie tych dwóch kluczowych elementów należy między innymi zaplanować z wyprzedzeniem, tak aby zachować pełną funkcjonalność, a także co najważniejsze wygodę wchodzenia oraz wychodzenia z danej nieruchomości.

Furtka lewa albo prawa – na którą się zdecydować?

Furtka lewa czy też prawa, którą najlepiej jest wybrać? Jednym z najczęściej zadawanych pytań przez znaczną ilość klientów jest to, czy furtki aluminiowe lewe, czy też prawe są odpowiednie, lub jak je od siebie odróżnić. To trywialne pytanie może irytować zarówno profesjonalistów, jak i klientów. Może to także prowadzić do wielu nieporozumień.

Warto w tej kwestii udzielić kilku rad. W związku z tym potencjalny klient nie będzie musisz się martwić, która furtka, lewa czy prawa, jest tym, czego potrzebuje. Jeśli potrzebujesz szybkiej odpowiedzi, znajdziesz ją pod nagłówkiem. Lewy czy prawy furtka?- którą wybrać?

Furtka lewa czy też prawa – ostateczny wybór

Niektórzy klienci widzą wejście od strony posesji, inni od strony ulicy. Żadna z tych perspektyw nie jest dobra ani zła. Najpierw pamiętaj, z której strony ogrodzenia patrzysz na daną furtkę. Następnie oceniaj, po której stronie znajduje się element (zawias/uchwyt) z wybranego punktu widzenia. Od strony ulicy- zwróć uwagę na zawiasy, od strony posesji -zwróć uwagę na klamki. Określenie, po której stronie furtki są te elementy, określa, czy wybrana zostanie właściwa furtka.

Furtka lewa czy też prawa- jaka jest ostateczna decyzja wyboru? Wybór lewej lub prawej furtki może być bardzo ważny, dlatego też obie opcje zasługują na staranne rozważenie. Jeśli Twoja wyobraźnia to za mało, specjaliści przygotują projekty i wizualizacje. Ogrodzenia aluminiowe mają dany wzór, wystarczy przesłać je oraz odpowiednie zdjęcie danej posesji, na której planujesz umieścić furtkę. To pomoże w wyborze określonego elementu.

Profesjonaliści korzystający ze specjalnie przygotowanych do tego rodzaju programów graficznych. Dlatego też są w stanie umieścić na zdjęciu lewą i prawą furtkę, aby ułatwić podejmowanie decyzji. Wiele osób instaluje ogrodzenie, a następnie stwierdza, że prawa furtka wygląda lepiej od lewej lewa. Przechodnie i sąsiedzi prawdopodobnie tego nie zauważą. Jeśli jednak ten problem nie pozwala danej osobie spać w środku nocy, może w tym przypadku zdecydować się na zakup furtki otwierającej się w przeciwnym kierunku i wymianę określonego elementu. Ceny poszczególnych elementów w sklepie są znacznie atrakcyjniejsze niż całego systemu ogrodzeniowego, dlatego warto też wziąć pod uwagę takie rozwiązanie.

Wybór odpowiedniej furtki – podsumowanie

Furtki aluminiowe przede wszystkim muszą pasować do ogrodzenia, ale to nie wszystko. Ważna jest również nasza nieruchomość oraz jej lokalizacja. Warto dodać, że niektórzy z nas preferują bramy „od strony ulicy”, inni natomiast preferują bramy „od strony terenu”. Z technicznego punktu widzenia obie możliwości są całkowicie poprawne, a także technicznie możliwe do wykonania.

Pamiętaj jednak, od którą stronę furtki będzie ci łatwiej sięgać po klamkę. Wszystko zależy od tego, gdzie znajdują się kluczowe elementy furtki i czy potrafisz je odpowiednio dobrać, tak by wybrać dla siebie odpowiedni model furtki.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx