Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

18 czerwca 2024

Regały magazynowe półkowe — zachowaj porządek podczas składowania

Magazynowe regały półkowe to doskonałe rozwiązanie, które sprawdzi się nie tylko podczas wyposażenia magazynu. Regały półkowe znajdują również zastosowanie w hurtowniach, garażach i w miejscach, w których istnieje potrzeba przechowywania różnych towarów bez konieczności umieszczania ich na paletach. Popularność i uniwersalność tego typu modeli regałów sprawia, że są one wykorzystywane w różnorodnych branżach, gdzie szybki i sprawny dostęp do produktów jest szczególnie ważny.

To, co wyróżnia wszelkie warianty regałów magazynowych, to bez wątpienia szerokie możliwości adaptacyjne w magazynach. Dzięki temu każdy klient ma możliwość samodzielnego zaprojektowania swojego systemu przechowywania, dostosowanego do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Ponadto cała gama dodatkowych elementów do wyposażenia regałów umożliwia bezpieczne przechowywanie towarów, zabezpieczanie konstrukcji półkowych, a także odpowiednie oznakowanie poszczególnych alejek w magazynie w celu szybkiego odnalezienia konkretnych towarów. Regał magazynowy półkowy to doskonały wybór, który nie tylko jest budżetową opcją, ale także gwarantuje prosty montaż i rozbudowę.

Regał półkowy magazynowy — maksymalne wykorzystanie powierzchni magazynu

Regały półkowe to uniwersalne i ekonomiczne rozwiązanie, umożliwiające idealne wyposażenie każdego magazynu, hurtowni czy hal produkcyjnych. Dzięki szerokiej palecie wariantów i modeli, a także modułowej budowie, każdy klient ma możliwość własnoręcznego zaprojektowania i złożenia systemów do przechowywania towarów. Opcją, która umożliwia maksymalne wykorzystanie powierzchni magazynu, jest przejezdny regał półkowy magazynowy. Taki regał jest zwykle ulokowany na torach umieszczonych w podłodze. W celu dostania się do konkretnej alejki i produktów należy przesunąć cały blok przy pomocy poręcznego sterownika. Dzięki konstrukcji blokowej, która umożliwia umieszczenie wielu bloków regałów obok siebie, można efektywnie wykorzystać miejsce i strefę składowania w magazynie do maksimum. Oprócz tego ten konkretny typ regału wpływa również na niższe opłaty za eksploatację magazynu — zwłaszcza w przypadku chłodni, które zwykle z założenia są kosztowne w utrzymaniu, a przy pomocy przejezdnych wariantów koszty można znacznie obniżyć.

Regały półkowe magazynowe — łatwość montażu i rozbiórki

Magazynowe regały półkowe pomimo zróżnicowanych rozmiarów, wag i kształtów doskonale nadają się do samodzielnego skręcenia i umieszczenia w magazynie. Konstrukcja regałów jest projektowana z myślą o użytkownikach, wygodnym korzystaniu z produktu, a także łatwym dostępie i maksymalnym wykorzystaniu miejsca. Regał półkowy magazynowy charakteryzuje się odpowiednią nośnością, wytrzymałością, a także zapewnia świetną stabilność. Zwykle jeden regał to jeden mebel magazynowy wolnostojący, jednak wykorzystując całą serię regałów, można stworzyć modułową konstrukcję i system przechowywania dostosowany do konkretnej specyfiki pracy i branży. Regały półkowe metalowe różnią się pod względem montażu. Wyróżnia się dwa podstawowe typy — regały skręcane i zaczepowe lub wtykowe. W przypadku montażu regałów skręcanych należy wykorzystać śruby i nakrętki odpowiadające za połączenia wszelkich elementów, natomiast regał zaczepowy nie wymaga żadnych dodatkowych elementów, a montaż polega na zaczepianiu elementów o siebie.

Dostosuj regały półkowe w magazynie do swoich potrzeb

Decydując się na samodzielne zaprojektowanie przestrzeni magazynowej i wyposażenie jej odpowiednimi regałami, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Podczas wyboru warto zwrócić uwagę na wymiary konstrukcji, kierować się funkcjonalnością danego regału, a także zwrócić uwagę na maksymalne zagospodarowanie przestrzeni w magazynie. Regał półkowy w magazynie powinien posiadać odpowiednią liczbę półek, które umożliwią swobodne rozstawienie i umieszczenie towarów. Kolejnym decydującym czynnikiem jest maksymalne obciążenie, jakie posiadają regały półkowe. Nie można dopuścić do sytuacji, w której dopuszczalne obciążenie jest przekroczone. Nadmierne przeciążenia regałów wiążą się z wygięciem konstrukcji, odkształceniem, upadkiem towarów i ich zniszczeniem, a nawet utratą stabilności całego systemu regałów. Warto także zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest wykonany konkretny wariant. Półkowe regały magazynowe zwykle produkowane są ze stali, aluminium lub polipropylenu, gdzie stal jest najbardziej solidnym materiałem, aluminium wytrzymałym i lekkim tworzywem, a polipropylen wykorzystywany jest zwykle do produkcji półek. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na sposób montażu, zwłaszcza jeśli planujesz własnoręcznie skręcić całą konstrukcję. W takim przypadku należy sprawdzić wytrzymałość mocowań, liczbę dodatkowych elementów i możliwość demontażu.

5 2 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
1 rok temu

Fajnie wyglądają te regały półkowe. Półki są metalowe więc wyglądają na solidne.

1
0
Dodaj komentarzx