Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

20 kwietnia 2024

Wycieczka do Niemiec – jaki środek transportu wybrać?

Niemcy to kraj, który niewątpliwie warto odwiedzić w celach turystycznych. Takie miasta jak chociażby Berlin, Monachium czy Frankfurt oferują wiele ciekawych atrakcji. Można tam pojechać zarówno na weekend, jak i na nieco dłużej. Za taką wycieczką przemawia też bliskie położenie Niemiec – kraj graniczy z Polską, dlatego łatwo tam dojechać. Jaki środek transportu najlepiej wybrać?

Loty samolotowe do Niemiec

Prostym i komfortowym rozwiązaniem jest lot do Niemiec. Niewątpliwie lot samolotem stanowi najszybszy sposób na dostanie się do tego kraju. Warto przy tym pamiętać, że funkcjonuje tam wiele portów lotniczych – znajdują się one przede wszystkim w najważniejszych miastach, takich jak Berlin, Frankfurt, Monachium, Stuttgart czy Düsseldorf. Pełną listę możliwych miejsc lądowania można uzyskać po wpisaniu w wyszukiwarkę internetową hasła „lotniska w Niemczech”.

Za lotem do Niemiec może przemawiać wygoda i szybkość podróży. Oczywiście to rozwiązanie ma też pewne minusy. Wśród nich należy wymienić cenę biletu lotniczego, która zazwyczaj jest wysoka, choć czasami udaje się trafić na korzystne okazje i promocje. Trzeba jednak pamiętać o dodatkowych opłatach za bagaż rejestrowany (jeśli taki zabieramy ze sobą) oraz o koszcie przejazdu z wybranego lotniska do centrum miasta.

Pociągiem do Niemiec

Często wybieranym środkiem transportu jest pociąg, który gwarantuje stosunkowo wygodną podróż. Jego cena jest często niższa niż lot samolotem, co niewątpliwie przemawia za tym rozwiązaniem, jeśli zależy nam na oszczędnościach. Choć oczywiście przejazd zajmuje wówczas więcej czasu, odbywa się całkiem sprawnie i to zazwyczaj w komfortowych warunkach. Trzeba jednak mieć świadomość ograniczeń tego środka transportu. Na kolei dość regularnie zdarzają się opóźnienia. Dodatkowo podróż pociągiem do Niemiec często wiąże się z przesiadkami, co również może stanowić utrudnienie.

Podróż busem do Niemiec

Kolejnym środkiem transportu jest autobus. Między większymi miastami w Polsce i w Niemczech kursuje wielu przewoźników, co daje możliwość wyboru tego najlepszego. Warto postawić na firmę, która ma flotę nowych pojazdów, co gwarantuje nie tylko komfort i wygodę podróży, lecz także jej bezpieczeństwo.

Wycieczka autobusem do Niemiec jest przeważnie korzystna pod względem finansowym. Bilety mają często atrakcyjne ceny, zwłaszcza jeśli trafi się na promocję. Niestety ten środek transportu również ma swoje wady. Należy do nich przede wszystkim długość podróży – jest ona dłuższa niż lot samolotem, zazwyczaj też trwa dłużej niż przejazd pociągiem.

Wycieczka własnym samochodem do Niemiec

Opcją dla zmotoryzowanych jest dojazd do Niemiec własnym samochodem. To najbardziej elastyczne rozwiązanie – samodzielnie ustala się dzień i godzinę wyjazdu, nie przejmując się koniecznością zdążenia na lotnisko czy dworzec o konkretnej porze. Podróż autem umożliwia także podróżowanie we własnym tempie. Oprócz tego łatwo przemieszczać się między miastami już w samych Niemczech – to dobry pomysł w przypadku tzw. objazdówki.

Minusem wyjazdu do Niemiec własnym samochodem mogą być koszty podróży. Wlicza się w nie nie tylko cenę paliwa, lecz także opłaty na autostradzie czy parkingach. Ponadto taki przejazd, choć jest komfortowy dla pasażerów, może się okazać męczący dla kierowcy.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx