9 maja 2021

Jak się zdrowo odżywiać? Włącz do diety Jagody Goji

Coraz więcej osób interesuje się zdrowym odżywianiem. Świadomość, jak żywność wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie, jest coraz większa. Dla wielu osób wciąż nie jest jednak łatwe precyzyjne określenie, na czym właściwie polega zdrowe odżywianie. Popularność różnego rodzaju diet, a także mnogość specjalistów nie zawsze umożliwiają sprecyzowanie zaleceń związanych ze zdrowym żywieniem.

Na czym polega zdrowe odżywianie?

W zdrowym odżywianiu ważne jest, by organizm wraz z dostarczaną żywnością otrzymywał wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Na talerzu powinny znaleźć się więc węglowodany, białka i tłuszcze w odpowiednich proporcjach, a także witaminy i minerały. Dobra dieta powinna być bogata zarówno w makro-, jak i mikroelementy.

Jak prawidłowo komponować posiłki?

Ważne jest, by nasze posiłki były zdrowe i zbilansowane, powinny zaspokajać apetyt i zapewniać organizmowi niezbędne do prawidłowego funkcjonowania substancje. Zamiast tabliczki czekolady, której przybliżona wartość kaloryczna może wynosić nawet 500 kcal, wybierzmy pełnowartościowych posiłek, np. sałatkę z grillowanym kurczakiem, która dostarczy podobnej liczby kalorii, ale dodatkowo zaspokoi apetyt i potrzeby organizmu. W ramach przekąski możemy schrupać garść migdałów, a do lekkiego deseru czy koktajlu dodać jagody goji.

Co zrobić aby Jagoda Goji obficie owocowała

Superfoods w zdrowej diecie

Superfoods to grupa produktów spożywczych, które ze względu na swoje właściwości i działanie są szczególnie polecane w diecie. Do superfoods zaliczane są m.in. wspomniane wcześniej jagody goji. Najczęściej spożywane są w formie suszonej. Jagody goji zawierają mnóstwo witamin, takich jak witaminy A, C, E czy witaminy z grupy B, a także wapń, żelazo, potas, sód, fosfor, miedź, selen czy cynk. Dodatkowo ze względu na wysoką zawartość antyoksydantów wspomagają detoksykację organizmu. Ich spożywanie pomaga kontrolować poziom cukru we krwi i pozytywnie wpływa na gospodarkę lipidową. Codziennie warto zjeść choćby kilka jagód goji. Ich obecność w diecie to gwarancja nie tylko dobrego zdrowia, ale i urody, gdyż zawarte w nich składniki mogą poprawiać kondycję skóry, włosów i paznokci.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx
()
x