Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

18 czerwca 2024

Jak się zdrowo odżywiać? Włącz do diety Jagody Goji

Coraz więcej osób interesuje się zdrowym odżywianiem. Świadomość, jak żywność wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie, jest coraz większa. Dla wielu osób wciąż nie jest jednak łatwe precyzyjne określenie, na czym właściwie polega zdrowe odżywianie. Popularność różnego rodzaju diet, a także mnogość specjalistów nie zawsze umożliwiają sprecyzowanie zaleceń związanych ze zdrowym żywieniem.

Na czym polega zdrowe odżywianie?

W zdrowym odżywianiu ważne jest, by organizm wraz z dostarczaną żywnością otrzymywał wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Na talerzu powinny znaleźć się więc węglowodany, białka i tłuszcze w odpowiednich proporcjach, a także witaminy i minerały. Dobra dieta powinna być bogata zarówno w makro-, jak i mikroelementy.

Jak prawidłowo komponować posiłki?

Ważne jest, by nasze posiłki były zdrowe i zbilansowane, powinny zaspokajać apetyt i zapewniać organizmowi niezbędne do prawidłowego funkcjonowania substancje. Zamiast tabliczki czekolady, której przybliżona wartość kaloryczna może wynosić nawet 500 kcal, wybierzmy pełnowartościowych posiłek, np. sałatkę z grillowanym kurczakiem, która dostarczy podobnej liczby kalorii, ale dodatkowo zaspokoi apetyt i potrzeby organizmu. W ramach przekąski możemy schrupać garść migdałów, a do lekkiego deseru czy koktajlu dodać jagody goji.

Co zrobić aby Jagoda Goji obficie owocowała

Superfoods w zdrowej diecie

Superfoods to grupa produktów spożywczych, które ze względu na swoje właściwości i działanie są szczególnie polecane w diecie. Do superfoods zaliczane są m.in. wspomniane wcześniej jagody goji. Najczęściej spożywane są w formie suszonej. Jagody goji zawierają mnóstwo witamin, takich jak witaminy A, C, E czy witaminy z grupy B, a także wapń, żelazo, potas, sód, fosfor, miedź, selen czy cynk. Dodatkowo ze względu na wysoką zawartość antyoksydantów wspomagają detoksykację organizmu. Ich spożywanie pomaga kontrolować poziom cukru we krwi i pozytywnie wpływa na gospodarkę lipidową. Codziennie warto zjeść choćby kilka jagód goji. Ich obecność w diecie to gwarancja nie tylko dobrego zdrowia, ale i urody, gdyż zawarte w nich składniki mogą poprawiać kondycję skóry, włosów i paznokci.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx