Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

18 czerwca 2024

Łysienie plackowate – skuteczne sposoby zahamowania choroby

Łysienie plackowate

Łysienie plackowate jest chorobą przewlekłą, która powoduje uszkodzenie mieszków włosowych, a w konsekwencji powstawanie nieowłosionych „placków” oraz rozległych plam na głowie pacjenta. Dolegliwość ta może uwidocznić się w każdym wieku, jednakże jest najczęstszą przypadłością osób młodych i dojrzewających. Przyczyna choroby nie jest jednostajnie określona, a za jej rozwój zazwyczaj obwinia się układ autoimmunologiczny. Leczenie choroby jest bardzo zróżnicowane, uwarunkowane przebiegiem choroby, a także widocznymi objawami. Jak radzić sobie z łysieniem plackowatym? Skuteczne sposoby pozbycia się zaburzenia.  

Jak leczyć łysienie plackowate.

Ze względu na zróżnicowanie rozwoju choroby, jak również różnorodne objawy, leczenie dolegliwości musi być dokładnie dopasowane do schorzenia. Niektórzy pacjenci borykają się z problemem dotyczącym skóry głowy, inni natomiast zauważają łysienie na całym ciele. W zależności od objawów, a także rozległości i zaawansowania choroby, możliwe jest dobranie odpowiedniej terapii. Leczenie łysienia plackowatego nie należy do prostych, jednak jest to schorzenie, które można wyleczyć lub zahamować. 

Leczenie schorzenia obejmuje wiele różnych sposobów, a do najbardziej popularnych i skutecznych należą:

  • terapia kortykosterydowa,
  • stosowanie leków na porost włosów, 
  • stosowanie DCP – aplikacja specjalnego alergenu miejscowo na skórę głowy, którego zadaniem jest „oszukanie” układu odpornościowego,
  • podawanie minoksydylu – płynnego preparatu pobudzającego porost włosów,
  • suplementacja,
  • inne.

Leczenie i usuwanie skutków łysienia plackowatego zależne jest od fazy postępu choroby. W początkowym etapie możliwe jest zastosowanie suplementacji, która zahamuje rozwój choroby, jak również zniweluje powstałe skutki schorzenia. Ważnym w leczeniu łysienia plackowatego jest również stosowanie odpowiednio dobranie diety stymulującej porost włosów. Dzięki pożywieniu i elementom zawartym  pokarmie, możliwe jest zahamowanie dalszego rozwoju zaburzenia, jak również stworzenie naturalnego budulca i stymulatora wzrostu owłosienia. 

Łysienie plackowate – przyczyny i leczenie
0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx