Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

17 czerwca 2024

Drzwi pokojowe – jakie drzwi pokojowe wybrać i na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Drzwi pokojowe mogą całkowicie odmienić wygląd pomieszczenia. Zwykle, myśląc o aranżacji wnętrza, skupiamy się na wyborze odpowiedniej podłogi, kompletu wypoczynkowego oraz koloru ścian. Dlaczego w tym zestawieniu nie możemy zapominać o drzwiach? Jakie są rodzaje drzwi pokojowych i na co trzeba zwracać uwagę, wybierając się na zakupy? Na te i inne pytania staramy się znaleźć odpowiedź w poniższym artykule. Serdecznie zapraszamy do lektury już teraz!

Drzwi pokojowe – podstawowe informacje

Drzwi pokojowe mogą liczyć od 60 do 90 centymetrów szerokości i nawet dwóch metrów wysokości. Drzwi do sypialni mogą tłumić dźwięki, zaś te, które chcemy wykorzystać do łazienki, powinny mieć otwory wentylacyjne (o określonej średnicy, co jest obowiązującym wymogiem ze względu na kwestie bezpieczeństwa). Drzwi mogą mieć nieregularne kształty, np. drzwi pokojowe dwuskrzydłowe mogą się składać ze skrzydeł o różnym rozmiarze (dzięki czemu można je zastosować np. w bardzo ciasnych pomieszczeniach). Skrzydła we framudze montuje się na ościeżnicy, ale te dwa elementy sprzedawane są osobno – nie zapomnijmy o tym, robiąc zakupy.

Drzwi pokojowe, które są uniwersalne

Na rynku dostępnych jest wiele modeli drzwi pokojowych. Możemy wybierać spośród modeli o nieregularnych kształtach, licznych zdobieniach (np. złotych lub mosiężnych) czy też spośród wariantów przeszklonych. Drzwi różnią się elementami wykończenia i materiałem, który został wykorzystany do ich stworzenia. Chcemy podkreślić, że drzwi drewniane są najbardziej uniwersalne. Niezależnie od wystroju wnętrza, od tego, czy salon, sypialnia lub pokój dziecka utrzymany jest w stylu starodawnym czy nowoczesny, drzwi drewniane będą się z nim dobrze komponowały. Drzwi drewniane pasują również do każdego pomieszczenia, bez względu na jego przeznaczenie – można je zamontować w kuchni, łazience i salonie. I choć naturalnie kojarzą nam się one z kolorem brązowym, to pamiętajmy, że białe drzwi pokojowe z drewna pasują chociażby do bardzo popularnego i minimalistycznego stylu skandynawskiego.

Jakie drzwi pokojowe wybrać?

Odpowiedź na to pytanie to kwestia uniwersalna. Dużo zależy od rozmiarów naszego mieszkania, indywidualnych potrzeb i gustu (pamiętamy, że drzwi muszą się też dobrze prezentować, a więc spełniać wymogi estetyczne). Wszystko dobrze przemyślmy i dokładnie zmierzmy, a drzwi, które wybierzemy, będą nam służyć przez lata.