Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

25 czerwca 2024

Bruzdownice profesjonalistów – przegląd specjalistycznych bruzdownic

Każda profesjonalna firma budowlana doceni wysokiej jakości bruzdownice stanowiące połączenie szlifierki z piłą i ułatwiające wycinanie bruzd na fugi czy miejsc na kable. Profesjonalne bruzdownice z łatwością tworzą bruzdy zarówno w miękkich, jak i wyjątkowo twardych materiałach – np. w cegłach czy betonie.

Sprawdzone bruzdownice Enar dla profesjonalnych firm budowlanych

Wykorzystanie bruzdownic podczas prac budowlanych i remontowych pozwala znacząco zwiększyć tempo wyposażania budynku w różnego rodzaju instalacje techniczne, elektryczne, grzewcze czy w każdy inny rodzaj okablowania.

Bruzdownice hiszpańskiej marki Enar wyposażane są w wyjątkowo mocne i wydajne jednofazowe silniki elektryczne, które warunkują skuteczność tego typu narzędzi podczas wykonywania otworów w twardych materiałach. Elektryczne bruzdownice są niezwykle efektywne oraz gwarantują wysoki komfort oraz ergonomię pracy niezależnie od rodzaju obrabianego materiału.

Wydajność bruzdownic Enar oscyluje w granicach 125 metrów bieżących bruzd w cegle oraz 60 metrów bieżących w bloku cementowym, a ze względu na dużą żywotność jeden frez pozwala na wykonanie aż 14 tys. metrów bieżących bruzd. Komfort i tempo pracy zwiększa także możliwość wykonywania bruzd pionowych, poziomych oraz pod kątem.

Bruzdownica Enar M 95

Jest to tańszy model profesjonalnej elektrycznej bruzdownicy hiszpańskiego producenta. Narzędzie to wyposażone jest w elektryczny silnik jednofazowy o mocy 2,4 kW, który pozwala wykonywać bruzdy w niemal każdej cegle, bloku cementowym oraz w innych twardych materiałach. Urządzenie sprawdzi się do wycinania bruzd pod różnymi kątami w murach, ścianach działowych, sufitach czy w posadzkach, ułatwiając wmurowywanie instalacji grzewczych, elektrycznych i teletechnicznych w obiektach budowlanych.

Bruzdownice M 95 wykonują otwory nieco inaczej, niż ma to miejsce w przypadku standardowych bruzdownic dwutarczowych. Ten rodzaj bruzdownic wykonuje otwory zamontowanym frezem obracającym się z o wiele niższą prędkością obrotową niż tarcze w standardowych bruzdownicach. Dzięki temu obrabiany materiał nie pyli. Bruzdownice Enar M 95 umożliwiają wykonywanie otworów o głębokości 25-50 m, zależnie od zastosowanego frezu.

Bruzdownica Enar SC 200

Ten model bruzdownic to urządzenie wyposażone w elektryczny silnik jednofazowy o mocy 2,8 kW, który pozwala na jeszcze wydajniejsze wycinanie bruzd pionowych i poziomych w każdym rodzaju materiału. Urządzenie pozwoli z łatwością wykonać bruzdy w: cegle, betonie komórkowym, bloczkach cementowych, tynkach cementowych, bloczkach wapiennych czy w gipsie. Model Enar SC 200 działa w sposób analogiczny do bruzdownicy Enar M 95. Urządzenie waży 8,2 kg i rozpędza frez do maksymalnej prędkości 1400 obr./min. Zależnie od zamontowanego frezu bruzdownice Enar SC 200 wykonują otwory o głębokości i szerokości 25-50 mm. Wygodny uchwyt oraz odpowiednio zaprojektowany środek ciężkości sprawia, że mimo swojej wagi bruzdownica Enar SC 200 zapewnia operatorowi możliwie największy komfort obsługi.