Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

25 czerwca 2024

Allegro z nową formą zakupów na raty

Allegro przyzwyczaiło nas do tego, że co jakiś czas wprowadza dla swoich klientów nowe rozwiązania. Celem większości z nich jest ciągłe usprawnianie procesu zakupowego oraz wyjście naprzeciw oczekiwaniom konsumentów. Tym razem popularny serwis aukcyjny postawił na modyfikację systemu zakupów ratalnych.

Raty Od.nowa – to świeża inicjatywa, która jest owocem współpracy Allegro z Bankiem BGŻ BNP Paribas. Oba podmioty nazywają całe przedsięwzięcie promocją i zachęcają do skorzystania z okresowych udogodnień. Na czym polega nowy system i jakie są jego główne zalety? O tym opowiadamy w poniższym tekście.

Allegro rośnie w siłę

Serwis jest obecnie największą platformą transakcyjną online w naszym kraju. Już od wielu lat piastuje pozycję lidera w licznych rankingach. Wszystko dzięki dość innowacyjnemu podejściu do handlu, wprowadzaniu rozwiązań zgodnych z duchem czasu i dobrym działaniom marketingowym. Ponadto Allegro słynie z nawiązywania współpracy z wieloma znanymi przedsiębiorstwami i organizacjami. Swego czasu było między innymi partnerem programu bonusowego Payback.

Nowa promocja

Aktualnie połączyło siły z bankiem komercyjnym – BGŻ BNP Paribas, aby przeprowadzić akcję o nazwie Raty Od.nowa. Na czym polega cała inicjatywa? Na pierwszy rzut oka promocja przypomina swoimi zasadami swego rodzaju kredyt odnawialny lub limit na rachunku bankowym. Wyróżnia się jednak brakiem dodatkowych opłat, ubezpieczeń i zerowym oprocentowaniem poszczególnych rat. Organizatorzy akcji, jak zapewniają w materiałach promocyjnych, nie pobierają żadnej prowizji. Klienci nie powinni obawiać się także ukrytych opłat.

Bezpłatne środki?

Allegro wydało oficjalne komunikaty dotyczące wspomnianego przedsięwzięcia. Dyrektor do spraw płatności portalu Maciej Biniek wyjaśnił, że Raty Od.nowa stanowią wygodny, a przede wszystkim bezpłatny dostęp do dodatkowych środków. Dodał również, że dzięki nim klienci nie będą musieli rezygnować z zakupów w przypadku braku potrzebnej kwoty. Promocja ma ułatwić życie tym, którzy nie lubią skomplikowanych procedur związanych z ubieganiem się o kredyt konsumencki czy pożyczkę. Organizatorzy akcji przekonują, że zrobili wszystko, aby ograniczyć wszelkie formalności do minimum.

Wszystko pod kontrolą

Mocną stroną Rat Od.nowa jest fakt, że cały proces zakupowy odbywa się bezpośrednio na platformie Allegro, a nie na przykład w banku. To z kolei sprawia, że klienci bez problemu mogą sprawdzać stan swoich finansów, a także w łatwy sposób nimi zarządzać. Allegro kieruje promocję w szczególności do stałych klientów, ale chce przy okazji zachęcić nowych odbiorców do kupowania za pośrednictwem tej konkretnej platformy.

Limit kredytowy?

Raty Od.nowa są więc niczym innym jak atrakcyjną linią kredytową. BGŻ BNP Paribas tłumaczy w oficjalnych ogłoszeniach, że dzięki promocji, system ratalny na Allegro staje się dla klienta dogodniejszy niż kiedykolwiek. W komunikatach prasowych czytamy poza tym, że koszt przyznania limitu na zakupy w serwisie wynosi 0%. Mowa nie tylko o przeprowadzeniu całej procedury aplikacyjnej oraz przekazaniu środków, ale i o darmowym dostępie do pieniędzy i ich wykorzystywaniu.

Dla kogo?

Jak w rzeczywistości wygląda cała promocja i kto może z niej skorzystać? I przede wszystkim – gdzie w tym wszystkim jest haczyk? Odpowiedź na oba pytania nie jest prosta. Okazuje się bowiem, że o przyznaniu limitu decyduje wyłącznie bank. Ważna będzie więc zdolność kredytowa klienta. Środków nie otrzymają osoby, które nie mogą pochwalić się konkretnymi dochodami lub które posiadają już inne zobowiązania. Każda sprawa będzie rozpatrywana indywidualnie. Jeśli jednak konsument ma odpowiednią zdolność może ubiegać się o przyznanie limitu w wysokości od 1200 do 4500 zł.

Raty w praktyce

Najważniejsze w całej akcji jest pilnowanie terminów spłaty poszczególnych rat. W przeciwnym razie bank naliczy dodatkowe koszty. Z każdą regularną spłatą zwiększa się kwota, którą ponownie możemy wykorzystać na zakupy na Allegro. Dla przykładu, jeśli bank udzielił limitu w wysokości 3000 zł, klient wyda 1000 zł, a następnie spłaci pierwszą ratę o wartości 200 zł, stan jego konta będzie wynosić 2200 zł. Rozwiązanie to spodoba się więc klientom, którzy i tak muszą coś kupić, ale nie posiadają “na już” potrzebnego kapitału.

Nikt nie zarabia?

Z limitu można korzystać całą dobę, także w weekendy. Wielu klientów zastanawia się z pewnością, na czym w takim układzie zarabia Allegro oraz bank? Przede wszystkim na prowizji płaconej przez samych sprzedawców. Serwis od dawna pobiera bowiem kilka dodatkowych opłat. Konsumenci nie muszą więc obawiać się ukrytych w regulaminach kruczków i złych intencji obu podmiotów. Promocja ma zachęcić niezdecydowanych do zakupów na Allegro, a przy okazji jest świetnym chwytem marketingowym stosowanym przez BGŻ BNP Paribas. Dzięki niej instytucja bankowa może spodziewać się wzrostu liczby klientów. Kto wie, być może dla wielu z nich będzie to pierwszy, ale nie ostatni kontakt z tym konkretnym bankiem?

Artykuł przygotowany przez ekspertów https://pozyczka-ratalna.pl/