Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

18 czerwca 2024

Kru.pl – hosting i domeny bez żadnych kruczków. Czy to jeszcze możliwe?

Powoli przyzwyczajamy się do tego, że większość dostawców hostingu i sprzedawców domen kusi nas ekstremalnie niskimi cenami, by następnie… okazało się, że zapłacimy i tak sporo. Duża w tym zasługa skomplikowanych regulaminów, pełnych niezrozumiałych zapisów, tzw. kruczków. Na szczęście, wciąż na rynku można znaleźć podmioty o poważniejszym podejściu do klienta. Dziś przyjrzymy się jednemu z nich – www.kru.pl

Kru.pl – czym stara się przekonać klientów?

To, co wyróżnia ofertę KRU i znalazło odbicie w samej nazwie witryny, to brak KRUczków w umowach na hosting i domeny. Co to oznacza w praktyce? Dostawca obiecuje, że zdobyte doświadczenie pozwoliło mu na oferowanie przejrzystej, prostej i atrakcyjnej cenowo oferty, która spełnia wymagania klientów, również tych biznesowych. W pełni polski support, działający 24 godziny na dobę, duży stopień zautomatyzowania, pozwalający na samodzielne wykonanie większości procesów (np. uzyskanie authInfo), bezpłatne serwery DNS dla nawet 10 adresów, umiejscowienie wszystkich usług w chmurze, własne klasy adresowe IP czy nawet możliwość płacenia kryptowalutami – tym polski dostawca stara się przekonać nas do wyboru jego usługi. 

Domeny – ceny i dostępność

W ofercie, dostępnej na stronie https://www.kru.pl/domeny.php trudno znaleźć domeny za złotówkę, czy za grosz. Na szczęście, wszystkie podane ceny są stałe i wskazują na końcową cenę, którą faktycznie zapłacimy. A te, trzeba przyznać, są bardzo atrakcyjne. Domeny .pl to wydatek 9.89 zł/netto rocznie, podobnie jak .info.pl, .com.pl. Niewiele więcej (20 zł netto) zapłacimy za domenę europejską (.eu), a międzynarodowe wyceniane są na 50 zł/netto (.com, .net, .org, .info). Bardzo łatwy jest również transfer domen – w dostępnym na stronie formularzu wystarczy wpisać nazwę domeny i AuthInfo, by w kilku krokach przenieść ją do nowego operatora. 

Hosting i biznes hosting – czy warto?

Kru oferuje dwa rodzaje hostingu – skierowany do biznesu, działający w oparciu o chmurę, dostępny pod adresem https://www.kru.pl/bizneshosting.php i przeznaczony dla blogerów, działający z wykorzystaniem platformy WordPress. Szczególnie ciekawie wypada opcja biznesowa, w której znajdziemy pakiety już od 10.41 zł/netto miesięcznie. W pakiecie otrzymamy aż pięć domen .pl/.eu, 30 GB przestrzeni do dowolnego zagospodarowania, nielimitowany transfer, konta pocztowe, certyfikat SSL czy monitoring strony co minutę. Wyższa opcja, medium, oferuje 50 GB za 20.83 zł/netto, natomiast najwyższa 100 GB za 41.66 zł/netto i dodatkowo stały adres IP, co może być bardzo przydatne przy biznesowym wykorzystaniu konta. Trzeba przyznać, że podane ceny wyglądają na tle konkurencji bardzo atrakcyjnie, szczególnie jeśli przefiltrować jej ofertę i zamiast promocyjnych, sprawdzić realne ceny hostingu. 

Jak to wszystko działa – czyli opinie i podsumowanie

Choć kru.pl od stosunkowo niedawna ma swoją ofertę na rynku, to jest tworzony przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. Znajduje to swoje odbicie w ich ofercie, sprawności działania samego systemu, jak i opiniach, które można spotkać na ich temat w sieci. Mimo relatywnie niewielkiego stażu KRU należy do najlepiej ocenianych serwisów hostingowych, a fakt, że od początku znamy ceny, które przyjdzie nam zapłacić, a odświeżenie nie wiąże się z kilkudziesięciokrotnymi podwyżkami, sprawia, że  ich oferta jest jedną z najuczciwszych na rynku. Naszym zdaniem warto dać im szansę, szczególnie że w odróżnieniu od innych dostawców, kru.pl nie robi problemów z przeniesieniem domeny czy bazy danych, dzięki czemu niewiele ryzykujemy.