Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

30 maja 2024

Info Iława: kolizja nietrzeźwego 19-latka

Info Iława: mogło dojść do strasznej tragedii

Info Iława: mogło dojść do strasznej tragedii, czyli o sprawie nietrzeźwego 19-letniego kierowcy

Info Iława otrzymał informacje, że w piątkowy wieczór (około godziny 23:00) doszło do kolizji przy ulicy Kościuszki w Iławie, kierowca śpiesząc się do sklepu skręcił zbyt mocno i uderzył w drzewo, znajdujące się przy ulicy. Niezwłocznie na miejscu pojawili się funkcjonariusze policji, którzy wylegitymowali kierowcę- sprawcą okazał się 19-letni mężczyzna.

– Kierujący kią nie dostosował prędkości do warunków ruchu i kiedy skręcał do sklepu, uderzył w przydrożne drzewo – mówi asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie. – W trakcie  czynności policjanci  wylegitymowali mężczyznę oraz sprawdzili jego stan trzeźwości. Okazało się, że 19-latek jechał samochodem, mając 0,6 promila alkoholu w organizmie i nie posiadając uprawnień do kierowania pojazdem. Info Iława

Nastoletni kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem i był pod wpływem alkoholu – iławscy policjanci wykazali u nastolatka 0,6 promila alkoholu we krwi. O sprawie zdecyduje sąd, ponieważ osoba kierująca pojazdem pod wpływem alkoholu popełnia wykroczenie lub przestępstwo. Za jazdę pod wpływem alkoholu i pośpiech 19-latkowi grozi w najlepszym wypadku wysoka grzywna, w najgorszym trafienie do więzienia nawet na 2 lata. Sąd w podobnych sytuacjach zasądza również zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx